Franciaországban mennyi a bevándorló, külföldi munkavállaló?
Angliában, mint tudjuk, rengeteg a külföldi munkavállaló, de mi a helyzet Franciaországgal?
És Franciaország melyik részére érdemes menni? Ők mennyire veszik zokon, ha csak kicsit tudja a nyelvüket az ember? Angol nyelvvel lehet náluk boldogulni?
A nemzeti 11-esükből 10 néger. Ha ez nem elég:
"A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési szervezet (OECD) december elején megjelent tanulmánya szerint a mintegy 62 millió főre becsült francia lakosság 11 százaléka a határokon kívül született, a második generáció aránya a 25-54 éves korosztályban pedig ennél is nagyobb, 13,5 százalék az Insee (Nemzeti Statisztikai és Gazdasági Tanulmányok Intézete) felmérése szerint. A legtöbben a volt afrikai francia gyarmatokról érkeznek, de jelentős a más európai országokból származó (főleg portugál), illetve török és kínai kisebbség is."
Mondjuk hogy a másik oldalt is magamra haragítsam, addig lesz táptalaja a bevándorlásnak biztosan, amíg a tősgyökeres franciák nem szülnek legalább a népességfenntartáshoz elég gyereket. Egyébként érdekes, de Franciaországban indult meg leghamarabb a népességcsökkenés Nyugat-Európában. Már a 19. század végén sokkal kevesebb gyerek született, mint Németországban vagy Nagy-Britanniában.
Ismerőstől azt hallottam, hogy például Marseille egy nagy gettó és tele van arabokkal és feketékkel, mint ahogy a dél nagy része. Inkább Párizs környéke és Észak-Franciaország, amit megpróbálhatsz.
A tanárom, aki volt kint egyszer, azt mondta vannak franciák, akik nagyon adnak a nyelvükre, például ha nem tudsz franciául, nem hajlandóak megszólalni angolul, bár ismerik a nyelvet! Inkább tanulj meg egy korrekt középfokon franciául, mielőtt kimész, de igazából elmondható bármelyik országról, hogy tanuld meg a nyelvét középfokon, mielőtt munkát vállalsz ott.
Én Dél-Franciába járok rendszeresen évek óta. Lyontól- Marseille-ig. Rengeteg a néger és minden második üzlet, arab, vagy kínai tulajjal bír. Külön negyedek is alakultak ki az utóbbi időkben. Igazi népkeveredés van ott. Lyonban pl. az aluljáró környéke tele van zárjegy nélkül seftelő románokkal, meg drogdílerrel.Virágzik a prostitúció is, főként kelet európaiakat viszik és keresik (románok, bolgárok), mert a helyi felhozatal elég gyér, illetve mélyen zsebbe nyúlós.de jól jellemzi, hogy Lyonban pl. a rendőrség mellett is látni őket. Szóval fél legálisan megy.
Maresille, messze nem olyan szép, mint a filmeken, sok a bűnöző alak, sötétben nem célszerű egyedül sokáig kóvájogni, de törtek már fel buszunk mellett fényes nappal kocsit is, szóval nem egy leányálom.Igazi európai Harlem, szép történelmi műemlékkel, de a történelmi városrész sem felemelő látvány ma már. A kikötő teli van bazárossal, földre kipakolva, a haltól a Gucci utánzatig minden van, persze HACCP-t messziről sem ismerve. Általánosságban nagyfokú az igénytelenség. Avignoni aluljárók, eléggé vizeletszagúak, hajléktalanok az eredeti D&G, Armani butikoktól pár méterre.
Attól függ mit szeretnél kint csinálni, attól függ a térség is.Vannak idegenforgalmilag előnyös helyek, sok vendéglátós munka van,de francia nyelv nélkül nehéz lesz.Érdekes hogy náluk az étterem, nem kiváltság és "réteg" kérdése, hanem mindennapos dolog. Fullon üzemelnek még hétköznap is, és nem azért mert sok a turista. Emellett persze más területen is keresnek munkaerőt és van aki például itthon végzett mérnökként pályakezdőként már ott kezdett.
Angolul csak akkor szólalnak meg,ha el karnak neked adni valamit, különben pl. ha megszólítasz valakit, az utcán angolul és kérdezel valamit,játsszák a "nem érteni angol"-t..
Ugródeszkának esetleg meglehet próbálni az EuroDisneyland által kínált munkákat, oda is angol+franciát kérnek.
Viszont a sok negatívum ellenére, sok mindent megéri Franciában csinálni, mert jó az adópolitikájuk. Vállalkozni nagyon érdemes arrafelé. Szolgáltatások még inkább megérik,pl. egy fodrász átlag 30-45 euroért vág a városban. Áfa 20%, nem 27,mint itthon és nekem nagyon bejön az 5%-os élelmiszer áfajuk,ami nem csak az alapvető dolgokra vonatkozik. Így jóval olcsóbb kint a kaja,mint itthon, míg a hazai borokat kint üvegenként akár 30-50 euroért is el lehet adni. Ehhez társul egy némettől magasabb nettó fizetés is (1500-200 euro felett), ha jól emlékszem 1000-1200 euro környéki a diplomás pályakezdő munkanélküli.
Az ingatlanok hazai mércéhez képest veszett árban vannak, még a bérlés is elég húzós (másfél szobás albérlet Avignonban 600 euro környéke, rezsi nélkül), így a két keresős családmodell a jellemző. Sok az egyetemista, erasmusos, stb., ők inkább kis lyukakban élnek, semmint lakásban.(pl. 10nm körüli lakások is vannak hirdetve)
Jó potenciál lehet a déli részen a Cote D'azur (Cannes, Antibes, Nizza),igaz az átlagnál drágább élettel, a szomszédban Monacoval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!