Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemi végzettség nélkül...

Egyetemi végzettség nélkül milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem el az egyetemet, de kezdem úgy érezni, hogy nem az én világom és voltaképpen szívesebben dolgoznék. Az volna a kérdésem, hogy milyen munkával juthatnék viszonylag magas jövedelemhez (leg. 200eFt nettó) és amivel boldog is lehetnék a szakmámban? Mert sokszor hallom, hogy a fiatalok kimennek külföldre és ott végeznek nem is tudom milyen munkákat... Kaland és tapasztalat szempontjából tuti jó is, de amivel biztos lábakon állhatnék.. Csak érettségim van és nyelvvizsgám.

Köszönöm előre is!

20/F


2013. jan. 20. 20:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen gépészmérnökin vagyok most, de kezdem úgy érezni, hogy nem jó pályát választottam, ill. ha el is végzem az egyetemet, akkor nem lennék boldog abban, amit csinálok, hiába van fizetésem..
2013. jan. 20. 20:11
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

200e nettót szerintem feljtsd el.Annyit max diplomás programozó kap pályakezdőként...

Érettégi és nyelvvizsgával jó a 90-100nettót kapsz valahol,ha egyáltalán kapsz melót.De esélyesebb,hogy vmi minimálbéres helyen kötnél ki...

2013. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Akiket én ismerek és 2k fölött keresnek diploma nélkül: üzletkötő, kamionos, főszakács. Persze mindegyikhez tapasztalat kell, kezdőként ne számíts ekkora fizetésre.
2013. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem csak programozó kaphat ennyit.

sajnos itt senki nem fogja neked megmondani, hogy mitől lennél boldog, és még ezt a boldogságot honorálják neked 200 nettóért. nem tudom. szerintem gondolkodj csak kicsit el....biztos, hogy ott akarod te hagyni? munkanélküli szeretnél lenni? tudod hány hasonló fiatal korú csak otthon veri a .... és a szülein élősködik? ügye nem akarsz ilyen életet? akkor szépen folytasd amit már elkezdtél.... ha tetszik ha nem.

egy takarító sem a boldogságért takarít, hanem mert muszáj... fel a fejjel. azért mert nem sikerült az első féléved. az nem jelenti azt h nem vagy odavaló hajrá.

2013. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tanuljál szakmát, villanyszerelő, gipszkartonozó, burkoló...stb. Ezekkel megtudsz keresni 200e sőt még többet. Ma már egyre több pénzt el lehet kérni a kétkezű munkákért, mert mindenki egyetemet akar végezni és ezekhez nem értenek.
2013. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsót cáfolom.

Festő vagyok és ebben az évben átlagosan havi 60.000ft-ot kerestem amikor volt munkám. 3 hónapja már nem dolgozom.


Az embereknek nincs pénzük, van aki már vagy 10 éve nem festetett, csak a gazdagok festetnek jóformán, a szegények meg ha van rá valamennyi pénzük de akkor is minél olcsóbban.


Akkor lenne jó ha saját munkákat tudnék vállalni mert úgy naponta 10.000ft-ot keresnék és így meg is lenne a havi 200.000ft. Maszeknál dolgozni nem jó biznisz mert alig fizet.

2013. jan. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha te is tudod, hogy mi lenne a jó akkor miért nem csinálod? vállalj saját munkákat? jahh hogy nem megy? hát akkor nem vagy elég talpra esett, érdekes másnak megy.
2013. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze mert akinek van egy kis kézügyessége és akarta, az kifesti magának a lakást. A festésre már kevesen hívnak festőt. Azért mondtam mit tanuljál, mert én is vízvezeték szerelő vagyok és merem állítani eddig 200.000ftnál kevesebbet sosem kerestem havi szinten az elmúlt években. Ilyen munkákat, sosem szabad alkalmazott státuszban végezni, egyéni vállalkozónak kell menni. Nekem van most egy 20 éves korú segédmunkásom, mert megsajnáltam ,hogy nem talál magának munkát a szakmájában. 750Ft-os órabért fizetek neki, és nem szakad bele a melóba, mint sokan mások akik egyetemi végzettséggel elmennek a mekibe krumpli sütögetésre.
2013. jan. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pedig a gépészmérnök egy jó szak.Azzal nagyon jól keresnél és még utána is van lehetőséged külföldre menni.
2013. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen tényleg nagyon jó szak, csak olykor felmerül bennem a kérdés, hogy ezt akarom-e, ill. ha esetleg fizetnem kell mert fizetősre tesznek, akkor hogyan oldom ezt meg ugyhogy mindenféle érzés és gondolat kavarog most bennem..

De mivel ezt választottam, igen, küzdök!

2013. jan. 21. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!