Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha most kimegyek külföldre...

Ha most kimegyek külföldre dolgozni hivatalosan, akkor vissza kell majd fizetni a tandíjat?

Figyelt kérdés
Még jelenleg tanuló vagyok, köv. félévben diplomáznék le. Hogyan működik ez.

2013. jan. 16. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:

A hallgatói ösztöndíjszerződésed azt jelenti, hogy a megkötéstől számítva, amennyi időt államilag támogatott képzésen töltöttél, annak a dupláját kell Magyarországon dolgoznod majd. Ennek az időnek a kitöltésére 20 év áll a rendelkezésedre.


De mivel csak idéntől van hallgatói szerződés, tehát te 1 évet voltál a rendszerben, azt jelenti, hogy 2033-ig Magyarországon kell dolgoznod kemény 2 évet. Ez lehet idén nyártól két év múlváig, de 2030-ban is hazajöhetsz (ha addig még nem tetted meg) ledolgozni.

2013. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most csak 1-2 hónapra szeretnék kimenni dolgozni, abból nem lehet gond igaz?
2013. jan. 16. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Kimehetsz 20 évre is. Ilyen értelemben nem fogja érdekelni őket, csak majd valaki előveszi a papírodat 2033-ban, az "Idén lejáró hallgatói szerződések" mappából és megnézi, hogy ledolgoztad-e a 20 éve elkezdődött időtartam alatt a mondjuk 2 évedet.
2013. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jah értem...Köszönöm szépen a választ!
2013. jan. 16. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
de ha idéntől van és te már tanuló vagy 1 éve, akkor rád nem vonatkozik. csak akkor ha aláírtál ilyen szerződést.
2013. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondolom pont azért kérdezte, mert ez az utolsó éve az egyetemen, eddig is államis volt, de a szerződés csak idéntől létezik, ezért neki is 1 évre kellett aláírnia.
2013. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ezt a nevetséges törvényt úgyis el fogják pár éven belül törölni ha megdől I. Viktor uralma.
2013. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem is van ismerősöm aki tanul egyetemen de nem vonatkozik rá a törvény, mert nem írt alá ilyen szerződést korábban, utólag meg nem kapott ilyet, csak az újak.
2013. jan. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a régi rendszerben vagy, akkor biztosan nem kell visszafizetni.

De ha következő félévben végeznél, akkor szerintem jelentkezz passzív félévre és utána fejezd be a tanulmányaidat.

2013. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!