Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » OKJ-s bizonyítvánnyal elhelyez...

OKJ-s bizonyítvánnyal elhelyezkedettek történetére lennék kíváncsi. Tényleg olyan nehéz?

Figyelt kérdés

Mindenki óva int az OKJ-tól, mégis azon gondolkozok, hogy OKJ-s képzésre mennék érettségi után. Csak ilyen "büfészakos" főiskolai szakok érdekelnek, azoknak meg nem tudom mennyi értelme lenne.:) Nyelveken rajta vagyok, Angolból nemsokára nyelvvizsgázok.

Kíváncsi vagyok arra, hogy tényleg annyira szörnyű-e az okj-sok helyzete mint a köznyelv mondja, s ti mit ajánlanátok nekem?

Minden véleményt szívesen veszek, köszönöm előre is!:)



2013. jan. 10. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

OKJ-val nem fogsz semmilyen állást kapni, csak olyat, amihez amúgy se kellene OKJ.

Tehát mi érdekel még?

2013. jan. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy büfészak is többet ér mint egy okj,de akkor legyél benne a top 10%-ban...mondjuk ez mindenre igaz, van olyan mérnök ismerősöm aki 10 év alatt végzett el egy BA-képzést kettesekkel átvergődve, most egy ilyen is munkanélküliként fog tengődni.Okj-ről meg annyit hogy ha nem szakma(villanyszerelő,szakács,cukrász etc.) ami a felsorolásból is látszik hogy igen csak gyakorlati hanem valami kamu szakaszisztens akkor röhögve küldenek el a csába...:D Amúgy jól mondja az előző.
2013. jan. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

OKJ-t magadnak éri meg csinálni. Azért, hogy ütőképesebb legyél a munkaerőpiacon nem biztos, hogy sokat nyom a latba.


Idei évtől sok tevékenységhez kötelező, ahol eddig nem volt az. Ha olyanba dolgozol, ott a munkáltatód úgy is elküld, ha meg nem, akkor olyat érdemes választani,amivel te magad is kezdhetsz majd valamit.(pl. pályázatok feltétele, vállalkozás indítás,stb.)

2013. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó OKJ többet ér, mint egy kamu diploma. Nekem van egy nem bölcsész diplomám amivel nem tudok elhelyezkedni, most szeretnék OKJ-ra menni, csak nem tudom mire...

Fiúként több piacképes lehetőség lenne, bár a CNC esztergályos sem egy álomszakma, de azzal biztos a munka.

Nekem is van mérnök ismerősöm aki 10 év alatt végzett főiskolán kettesekkel átvergődve, majdnem kirúgták, de fél éven belül kapott egy zsíros állást. Mondjuk nem mindegy, milyen mérnök..

2013. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balois válasza:
a véleményem a dologról, hogy el kell dönteni, hogy az ember mit szeretne csinálni. azután meg kell kérdezni/nézni, hogy milyen végzettséggel tölthető be. ha megvan minden, akkor kell beiratkozni. ez esetben nem a habokra végzünk el egy tanfolyamot. én pl. besétáltam oda, ahol dolgozni akartam, és felvettek azzal a feltétellel, hogy 1 éven belül leteszem a szükséges okj-s képzés valamelyikét. én ár alapján választottam, de egyébként is tetszett. megszereztem a bizit, és boldogan meghosszabbították a szerződésemet. mondjuk ehhez az is kellett, hogy jól dolgozzak. sok helyen rendelet írja elő, hogy szakképesítéssel kell rendelkezni, ott jó hogy van okj-s lehetőség. egyébként abból a szempontból is jó az okj-s bizonyítvány, mert állam által elismert képesítésről van szó. az pedig meg van határozva, hogy milyen képesítéshez, milyen előfeltétel párosul. sőt, egyik okj-s tanfolyam, lehet egy másik okj-s tanfolyam feltétele. tele van a rendszer elágazással, és ráépüléssel. ezért van az okj-s azonosítóban annyi szám. ami a szakma száma. több szakmát is szereztem már így, és nagyon örülök, hogy van ez a lehetőség.
2013. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!