Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Neked is több ezer forinttal...

Neked is több ezer forinttal csökken jövőre a fizetésed a bérkompenzáció hiánya miatt?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 09:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Nincs minek csökkennie. :D
2012. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az idén is csökkent, jövőre is fog.
2012. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Nekem emelkedni fog, idén is emelkedett.
2012. dec. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mi eddig sem kaptunk bérkompenzációt.
2012. dec. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Minimálbért kapok, már nincs hová csökkennie.

Bérkompenzáció felkiáltással azt hiszem szeptemberben volt kb. 4000 Forinttal magasabb a fizetésem, senki sem tudta, hogy miért akkor, miért úgy és marad-e, de nem maradt.

2012. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Bérkompenzációt külön kellett igényelni még januárban és így minden hónapban pár ezer forint pluszt kapott az, aki bruttó 202.000 Ft alatt keresett.

Ezt most januártól leviszik 130.000 Ft-ra.


Tehát jövőre úgy néz ki, hogy akinek nagyon minimális a fizetése, annak nagyjából ugyan annyi is marad. Akinek átlag alatti, de azért valamivel több, attól elvesznek. Tőlem pl havi nettó ~6000 Ft-ot.

Aki meg átlag fölött keres, annak még több is marad jövőre.

Ez így igazságos szerintetek?

2012. dec. 12. 10:48
 7/19 anonim ***** válasza:
Még diákmunkázom mert egyetemista vagyok, de hála a kormány eme remek törvényének 16%-al csökkent az amúgy is magas órabérem...Köszönjük Törpe, köszönjük kuszaszem...
2012. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igazságos, mert nem azt kell nézni, hogy kinek hogyan változik a nettó fizetése, hanem azt, hogy mindenki 16%-ot fizet.
2012. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor mindjárt vegyük el az összes segélyt, meg társadalombiztosítást is, mert kit érdekel, hogy megdöglesz éhen munka nélkül, vagy nincs pénzed orvoshoz menni, mindenki fizessen azért, amit igénybe vesz, ez így igazságos... :P
2012. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#8, nem egészen értek veled egyet. Amikor a minimálbért növelték, az volt a cél (tavaly), hogy a nettójuk ugyanannyi maradjon. most megint emelnek rajta. Én közalkalmazott vagyok, eddig kaptam bérkompenzációt, azért, hogy a nettóm maradjon. Most nem fogok. 6 éve a nettóm talán egyszer emelkedett, de mindig csak csökkent. Most kategóriát ugrom, a garantált bruttóm 5.500-Ft-tal lesz több, a nettóm meg kb. 4.000-rel kevesebb (mint most), mert kihúzzák a kompenzációt.
2012. dec. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!