Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire korrekt cég a Flextro...

Mennyire korrekt cég a Flextronics?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert 19.-én megyek állásinterjúra, és szeretném megtudni, hogy nem vernek-e át, fix jövedelem van-e, és forrasztóként mit kell csinálnom.

Köszi a válaszokat előre is!


2009. aug. 17. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire!

Anyám és nevelőapám is ott dolgozik, hallok dolgokat.

Anyut 2 hónapon belül 2-szer küldték el. Majd 2-szer hívták vissza, az elsőre azt mondták h "véletlenül történt". Anya mellett vki mondta, h őt már harmadszorra hívták így vissza. Nem ő volt az egyedüli, egy sor emberrel megcsinálták már.

Szóval azt csinálja, h a dolgozókat küldik el, közben meg folyamatosan veszik fel az embereket, az újakat, az ember meg nem tudja, h most meddig fog ott dolgozni...

Fizetés... Hááát, arról is tudnának mesélni, mert volt h anyumnak reklamálnia kellett, mert nem fizették ki a túlórát. Vagy volt h kevesebbet, ezt megmagyarázták vmivel.

2009. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
melyik városban? én is oda megyek majd.
2009. aug. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Semennyire sem korrekt, ha éppen kell munkaerő akkor rengeteg embert felvesznek, egyébként viszont folyamatos elküldések vannak. Ha bejutottál sincs könnyű sorod, ide oda "pakolgatnak" egyik műszakból vagy termelési helyből a másikba. Általában ha sima operátornál nagyobb rangú pozícióba vesznek fel, nem kapod meg a neked járó megfelelő bért... Én javító vagyok és sima tesztoperátori bérem van már több mint fél éve. A buta emberek előre lépnek az okosak meg szenvednek. Műszakvezetők érettségi nélkül futkosnak, a soron meg diplomások csavaroznak. A bérezés soha nem korrekt, mindig van valami csavar, bérlapot hetekkel a fizetés után látsz csak, a kajajegyről nem is beszélve. Ritka hogy valakinek simán mennek az ilyen dolgai... A túlórával is állandóan játszanak. Variálnak mikor kell bemenni dolgozni a végén már magad sem tudod követni. Ha nincs termelés önként kiadják a szabadságodat, ha nincs már szabid, nem fizetik ki a kiesett napokat. Mostanában új módszerük, hogy behívnak túlórázni, utána meg kiesik egy nap mert nincs termelés, akkor a túlórádat átmozgatják arra a napra mint sima munkanap. Sokszor megteszik hogy 1 héten minden nap behívnak dolgozni, 4 műszakban is, pedig ilyet a törvény is tiltja. Nekem nemrég volt hogy 10 napot mentem egyhuzamban dolgozni. És ami a legdurvább, hogy a munkások mindezt kénytelenek eltűrni mert rá vannak szorulva.. kell a fizetés, kell a pénz :S sok helyen pedig csak a Flex van mint lehetőség.
2010. aug. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Egyáltalán nem korrekt. És a legbosszantóbb, hogy csupa buta emberből áll a vezetőség. Tisztelet annak az 1-2 embernek akikre ez nem igaz.
2010. okt. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek én is! Rengeteg buta ember dolgozik a flexbe magasabb beosztásba és még ők oktatják ki, azt aki tanulta az elektronikai iskolát!!!meg persze úgy osztogatják a fegyelmit mint a cukrot!
2010. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

egyáltalán nem korrekt...a nyalizósokból simán sor+műszakvezetők lesznek, ugy hogy érettségijük sincsen, sokszor egy operátor jobban ért a számitógépekhez mint ők.....stb. vannak nagyon rendes főnökök is, de vannak nagyon bunkók is....én 1 évig dolgoztam ott, az emberekkel semmi bajom nem volt, de csak szerencsém volt hogy normális csapatba kerültem.

a munka nem a legjobb, hajtani kell egész nap.2 szünet van, egy 10 perces, és egy 20.

volt olyan hogy lekéstem a buszomat, mert műszak végén nem értem ki a sorból...a kapuk előtt kb.50 ember vár előtted.olyan mint egy börtön, nem vihetsz be semmit, se telefon, se kaja-innivaló-semmi.

szoval nem a legjobb, de ha nincs más....:S

L23

2010. nov. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

A leírtak alapján még mindig jobb hely lehet, mint a komáromi foxconn. Az 12 óra, 2 műszak, ott se lehet bevinni semmit és detektorkapukon kell átmenned a GYÁRON BELÜL is bárhova szeretnél menni, plusz várd ki a sorod amíg leellenőriznek és ez egy 10 perces szünetben nem a legkellemesebb! Kapsz egy kártyát amin van x ft, azt le tudod kajálni, de pl éjszakásban NINCS KONYHA, olyankor vigyél magadnak kaját!!!! nevetséges. A vezetőséget a foxconnál is hanyagolhatjuk, amikor próbaidő alatt szóltam hogy ok köszönöm én kilépek, mert 449 ft-os órabérért érettségivel és nyelvvizsgával találok ennél jobbat, akkor nem akart elengedni a műszakvezető, aki ráadásul SZLOVÁK volt, meg az összes ember akivel dolgoztam az műveletlen beszélni alig tudó SZLOVÁK volt. Nincs bajom velük, csak ne legyünk összezárva. Meg ha már 12 órát dolgozol, akkor talán elvárnád hogy legyen 1 értelmes ember a környezetedben, akitől ha megkérdezed pl hogy "te ma kezdtél itt?" akkor nem csak néz mint borjú az új kapura és kibök egy "naanaanaa"-t (ez szlovákul valami olyasmi lehet mint nálunk a "ja" -.-) hanem normálisan válaszol "igen, ma kezdtem" nagy elvárás lenne? úgy tűnik igen.

Szóval a foxconnhoz képest ez a flextronics még egész jónak tűnik, talán én is megpróbálom.

2011. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!