Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van, hogy a mai világban...

Miért van, hogy a mai világban is sokan azt gondolják csak az nem dolgozik aki nem akar?

Figyelt kérdés

Úgy látom itt nem túl megértőek az emberek!

Ha nincs diplomád akkor arra "csapnak le",hogy AHA!ezért,miért nem tanultál!Ha van akkor miért olyan,az nem "piacképes" tudhattad volna.Illetve miért csak egy van,vagy minek van, miért "cseszted el"tanulásra az időt,miért nem lettél inkább szakmunkás!Miért nincs nyelvvizsgád,miért csak egy/miért csak középfok/miért abbó(azokból)l a nyelv(ek)ből...


2012. nov. 19. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Most kevered a tanulást az álláskereséssel.
2012. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésre a válasz: kit érdekel? :P


Ha te tudod, hogy meg tudsz élni, akkor csinálod amit akarsz, aztán nem érdekel, ki mit gondol.


Ha meg hivatástudatból mész a bölcsészkar indián szakára, aztán csodálkozol, hogy nem kellesz sehova, akkor meg is érdemled.

2012. nov. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Bármit tanultál, ha kiegészíted számítástechnikával, az mindig piacképes lesz. Pláne, ha abból indulsz ki, hogy némi informatikai ismerettel úgy fel tudod turbózni az önéletrajzod, ahogy a többiek nem.
2012. nov. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt állítja, hogy csak az nem dolgozik, aki nem akar, az hlye. Ennyi.
2012. nov. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nekem is ezt mondta az egyik ismerősöm, hogy aki akar munkát találni, az talál is. Nekem ez akkor nagyon rosszul esett, mert már jó ideje állást kerestem.


Aztán amikor neki kellett állást keresnie, akkor igencsak bebizonyosodott ,hogy hiába akar, nem tud találni.

Miskolcról egészen Sopronig kellett szaladnia, hogy munkája legyen, s így is csak a határ túloldalán, napi ingázással.


Könnyű mondani, de aki egy percet is volt munkanélküli, aki nincs tele sógorral, komával, keresztapával stb., aki benyomja egy helyre, annak nincs egyszerű dolga.


Én inkább azt tapasztalom, hogy sok olyan ember van, aki (lehet, hogy még sosem volt munkanélküli) nem becsüli meg a munkahelyét, nem tudja értékelni azt, ami van (elégedetlen , követelőző)

2012. nov. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltatók mindig találnak indokot a kötekedésre, szó szerint még a kákán is csomót keresnek. Mi ennek az oka?


Elsősorban: A munkaadók görények. Undorító ocsmány férgek mind egy szálig. Tudatában vannak hogy mekkora a munkanélküliség, hányan jelentkeznek egyazon állásra, és mivel tőlük függ, kit alkalmaznak, a hatalmukkal nagyon durván vissza is élnek.

Ha mittomén, fúziós erőműbe keresnének professzort, vagy űrrepülőgéphez űrhajóst, megérteném ezt a tömérdek elvárást, de amikor futószalagos robotzombi munkahelyről van szó, Matolcsy bácsi fizetésével, akkor ez színtiszta gcizés.


Sok a munkanélküli, kevés a munkahely, köszönjük Fityesz. Na most, a protekciósok abszolút előnyben vannak. Ha az álláskereső anyukája együtt sütött homoktortákat óvoda kiscsoportban a cégvezetővel, evidens hogy őt fogják szerződtetni. Akkor is, ha segghülye. A protekciósok után jönnek a csúszópénzesek. Egy kis lóvé zsebből zsebbe, még mindig igen divatos dolog. Ha netán egyik sincs az adott munkahelyre, akkor jöhet a többszázezer állástalan közül mazsolázgatás.


23:29, ha napi 25 órát kéne robotolnod annyi pénzért ,ami az éhendögléshez is kevés, te is igen erélyesen méltatlankodnál.


22:07,te is megérdemled - a mínuszt.

2012. dec. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4. és 6., nálatok a pont!
2012. dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves #6-os!


Igen, ha napi 25 órát dolgoztatnának éhbérért, akkor fel lennék háborodva.


De én azokról az emberekről beszélek, akik betették a feneküket egy irodába, van, hogy nincs munkájuk és egész nap passziászoznak vagy kimennek dolgozni (mert mondjuk árokásók) de egész nap a telefonjukat nyomkodják, s aztán fel vannak háborodva, hogy nem kapnak prémiumot stb. Ezek nagyon tudják, hogy mi jár nekik, de az véletlenül sem jut eszükbe, hogy a szájuk.


A cég, ahol dolgozom elég sok juttatást ad a dolgozóinak, amiről máshol csak álmodnak.Nem mondom, hogy ettől nem lehetne többet adni, de összehasonlítva a tapasztalataimat, amikor állást kerestem, akkor világos volt, hogy a legtöbb cég nem akar semmilyen juttatást adni. Még a bkv bérletet sem akarta fizetni, nem hogy kajajegy, különböző bónuszok, prémium stb.


Szóval ezekre mondom én, hogy nem becsülik a munkájukat.

Meg azok az érettségizett emberek, akik ülnek egy irodában és többet keresnek, mint az a postás, aki szintén érettségivel rendelkezik, s szélben, hóban, fagyban, 40 fokban is mennie kell, hogy kivigye a leveleket. Ja, s a levélkihordás nem a fő feladata egy postásnak, hiszen neki házalni kell a posta termékeivel( sorsjegy, életbiztosítás, fundamenta, postaőr, lekötés, autóbiztosítás, megtakarítások, csokinyúl és csokimikulás stb.), mert ha nem visz bevételt a postára, akkor viszont látásra. S végezze el a 8-9 órányi munkáját 6 óra alatt.

2012. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amúgy 5#voltam
2012. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

18:27, akikről beszélsz, azok a csókosok és a csúszópénzesek. Ilyenek sajnos mindig vannak és lesznek is, hiszen pénz beszél.

A munkáltatókra meg kár szót pazarolni, remekül leírtam, micsoda gerinctelen férgek. A mostani munkaügyi helyzetben pedig sajnos nem teheti meg az ember hogy szétrúgja a pofáját, és megy másik munkahelyre, mert nincs másik. Lehet választani a nagyon szar és a nincs közt.

2012. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!