Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy környezetgazdálkodási-agrá...

Egy környezetgazdálkodási-agrármérnök diplomával hol lehet elhelyezkedni? (a szakirányom településkörnyezetgazda)

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 14:55
 1/3 anonim válasza:
Jó speciális szakot választottál, jómagam sima agrármérnök vagyok (állattenyésztő, nagyállattenyésztő szakirány). Elvileg olyan szektorban dolgozhatsz ahol elsődlegesen a környezetvédelem a fontos. Így például lehetőség van az MGSZH-nál dolgozni, de városon belül a vízműveknél, illetve a helyi csatornaműveknél.
2009. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Állami szerveknél, vagy önkormányzatoknál, városgazdálkodási cégeknél, vízműveknél, de ezeken a helyeken már így is túl sokan vannak, ezért általában csak protekcióval lehet bejutni. Sajnos én is környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanulok, és az eddigi gyakorlati helyeimen a pályakezdő fiatalok mind protekcióval, ismerettség útján találtak állást. Igaz a fizetésük nem sok (100 alatt), de gyakorlatilag nem is kell dolgozniuk "semmit".
2009. okt. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sajnos ez nemcsak itt gond, hanem mindenhol. A protekcióval én is küzdök, de mit tudunk ellene csinálni? Tanulni tovább, vagy egyéb szakképesítést szerezni? A Profession-ön számos ilyen állás létezik, próbáld meg. Viszonylag ritka, hogy valahova gazdasági agrármérnököt keresnek, így jobban jársz, ha agrármérnökre keresel rá. Persze ez se könnyű, de ez van....
2009. okt. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!