Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megérné ey PC játék gyárban...

Megérné ey PC játék gyárban dolgozni?

Figyelt kérdés
Hol vannak iylen cégek, milyen végzetség kell hozzá, mennyit keres ?

#fizetés #munka #pc játék gyártás
2012. nov. 3. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
A gyári munkához túl sok végzettség nem kell, pakolod a dobozokat és kész, estleg egy kis leltár, készletgazdálkodás. A fizetés gondolom a minimálbér.
2012. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem ő programozó lenne, mert szeret játszani a gagyi májkraftal meg ilyenekkel. úgy is feladja...
2012. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem pakolásra gondoltam. És nem a Minecraftal játszok.
2012. nov. 3. 18:57
 4/10 A kérdező kommentje:
"úgy is feladja..." ezt hogy érted ?
2012. nov. 3. 18:58
 5/10 anonim válasza:
Jó lenne nekem is egy ilyen hely. Tesztelném a játékokat, úgyis szeretek játszani a számitógépes játékokkal.A játékokat tesztelvbe egész nap játszanék, és még pénzt is kapnék érte.... Istenem de jó lenne...
2012. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kaphatnék választ a kérdésre is ?
2012. nov. 4. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:
a játéktesztelők nem egész nap játszanak, hanem azon gondolkoznak, hogy miért nem megy ez meg az és a végén már a saját életkedvüket is elunják
2012. nov. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem azért akarok iylen helyen dolgozni hogy egész nap játszhassak. Valamiért érdekel.
2012. nov. 4. 15:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ott kezdődnek a bajok, hogy te AZT HISZED, hogy van egy gyár, ahol ezeket gyártják meg összeszerelik, mint egy mosógépet.


Pedig baromira nem így működik ez a dolog.


Vannak fejlesztő csapatok, akik vállalkozók, vagy maguk is cégek. Ők különböző sémák alapján összeállnak, lehet, hogy egy haveri társaság, lehet, hogy piaci alapon álláshirdetéssel szerzik a megfelelő embereket. Van köztük kóder, van grafikus, van zenész, van tervező, és a többi, ami kell ahhoz, hogy egy adott ötlet alapján a kész ötletet kivitelezzék.

Csak jellemzően egy dolog nincs nekik.

Egy csomó pénzük, hogy a kész cuccot maguk reklámozzák, árulják, terjesszék.


Na erre vannak a jól bevált software-házak, akik meg abból élnek, hogy megveszik az ilyen csapatoktól a software terjesztési jogát, és akkor azt ők a saját kockázatukra értékesítik (mondjuk a kezdőképernyőn fel szokták tüntetni a készítő csapat nevét meg logóját, de kb. ennyi. Azok eladták a terméket x pénzért, onnantól nem az ő dolguk, hogy mi lesz vele, őket már kifizették. A software-ház meg nyilván azért vette meg a cuccot, mert ők meg azt REMÉLIK, hogy sokkal több pénzt keresnek majd ennek a forgalmazásával, mint amennyit a fejlesztő csapatnak kifizettek érte. Aztán vagy így lesz, vagy nem. Ez már az ő piaci kockázatuk)


Namost, ha te játékokat akarsz fejleszteni valamilyen szinten, akkor az ezzel foglalkozó csapatokat kellene keresned. Hogy "itt vagyok xy coder, kell-e programozó nektek?" Vagy alakítani egyet.


Ha meg a software-házakban, akkor valószínűleg tényleg csak a dobozolás szalagmunka jutna neked. Mert azok ott mással nem nagyon foglalkoznak.


Azt kellene megértened, hogy ez kicsit összetettebb dolog, mint amikor hűtőszekrényeket szerelnek össze egy gyárban...

2012. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, hogy több csapat van. Na de ott pl. a programozáshoz szeretmék menni.
2012. nov. 5. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!