Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Teremthet valaki egzisztenciát...

Teremthet valaki egzisztenciát, végzettség nélkül?

Figyelt kérdés
Bölcsész diplomám van nem tanári, de igazából mindegy mi, de nincs nyelvvizsgám, csak oklevelem, valamennyire azért tudom a nyelvet.Eddig mindig kereskedelemben dolgoztam, de már elegem van belőle. 26 éves vagyok, külföldre utazni, tanulni, nincs pénzem.Egy recepciós, vagy irodai munkát nem lehetne betanulni, lehet nincs sok végzettségem, de nem vagyok hülye. Értek a géphez is valamennyire. Most már örökké szar fizetésre szar munkára vagyok ítélve, csak mert 18 évesen rossz pályát választottam? vagy mert nincs pénzem megint tanulni. Értelmes válaszokat kérek ha lehet.

2012. okt. 25. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Diákhitel2
2012. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldre, ott a nyelvet is megtanuld, meg többet is keresel, mint idehaza.
2012. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értelek.


20 évesen minimálbérért kezdtem dolgozni, spóroltam. A spórolt pénz tőkejövedelmet hozott. A te korodra már volt annyim, amiből zsebből vehettem volna lakást.


Nem buliztam minden hétvégén, nem vettem kocsit, nem dohányzom. Nem szórom a pénzt.

2012. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem szóróm a pénzt, csak manapság nem olyanok az árak tudod amik minimálbérhez vannak igazítva? Mégis miből tegyek félre? Örülök ha jut mindenre amire muszáj...

Végzettség, seggnyalás, és kapcsolatok nélkül kicsit nehézkes szintet lépni, akkoris ha egyébként alkalmas vagyok rá..de azt hiszem ezt világosan kifejtettem. Mit nem értesz?

2012. okt. 26. 22:37
 5/6 anonim ***** válasza:

ja ezt megszívtad ...

Keres egy szakmát ami érdekel és áljneki tanulni, lehetőleg valami normális egyetemen és akkor közben kezdhetsz kapcsolatokat is építeni ... mert azért akiket ott megismersz előbb utóbb egy párból lesz is valaki, és akkor az ilyen ismerősökre, barátokra lehet számítani majd ...


Ja seggnyalás igen szükséges társadalmi konvenció, hogy ha el akarsz érni valamit... az, hogy várod a csodát és ezért nem teszel semmit akkor marad a szarfizetés ez van.

2013. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tanulj meg még egy nyelvet, erősítsd az informatikai tudásodat, és hát igen, tanulj ki egy versenyképes szakmát.


26 éves vagy, és már felmerült, hogy valamit változtatnod kellene. Most elindulhatsz, vért izzadva megszerezhetsz még egy szakmát, vagy hagyod az egészet, de akkor 40-50 évesen bánni fogod, hogy elpazaroltad az életedet (ahogy most bánod, hogy 8 éve rossz pályát választottál).

2013. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!