Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan dolgozol otthonról?

Hogyan dolgozol otthonról?

Figyelt kérdés
Érdekel hogy oldjátok meg hogy a családi fészekben, otthonról dolgoztok. Munkanélküliként így próbálkozom már egy ideje, de nemnagyon sikerül hasznosan beosztani az időmet, mert a családomnak mindig itthon vagyok és ki is használják rendesen...
2009. aug. 8. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Én már kb. 10 éve itthon dolgozom...


Először én is azt gondoltam (míg nem próbáltam!), milyen klassz lesz, napközben végzem a munkámat és közben majd beteszem a mosást, pihenésképpen kiteregetek, stb...


A valóságban az van, hogy "mivel te úgyis itthon vagy" minden rám szakadt, meg kellett szoknom, hogy hajnali 3-4 óráig dolgozom.


Pedig próbálkoztam az időmet táblázatban is beosztani, percre, de ez a gyakorlatban nem működik.


Az utóbbi 5 évben azt csinálom, hogy míg a gyerekek napközben suliban vannak, addig jó sokat tudok dolgozni és utána este 10-11-től hajnali 3-4 óráig...


A háztartási munkáimat a minimumra csökkentettem :

- amit csak lehet, azt megrendelem a neten (bevásárlás, vásárlás ezzel letudva, házhoz hozzák a cuccokat)...

- a bevásárlást+főzést is kilőttem : Ebédfutár cégtől megrendelem az ebédeket, vacsorákat, válogatott finomságok készrefőzve sorakoznak a hűtőben, 2 perc mikró után tálalható az ebéd vagy a vacsora...

- a nagytakarításokat elfelejtettem : heti 1x takarítok és mindig ott, ahol nagyon muszáj (időnként az ablakokat, ha már nagyon koszos)...

- vasalásokat elfelejtettem : a lepedők, ágyneműk a száradás után szép simák, nem vasalgatom...

- a gyerekek ruháit, cipőit, kabátokat, fehérneműket mindent meg tudok venni a neten! (Esetleg a cipők miatt évente 1x elrohanunk valamelyik hipermarketbe.)


Jelenleg a neten dolgozom (webáruházakat kezelek), de még ezekkel a módszerekkel is naponta 12-14 órákat ülök a gép előtt, ha nem könnyítettem volna a házi teendőimen, nem is tudom, mi lenne (már diliházban lennék?)...

2009. aug. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

fúha,első válaszoló,te gyakorlatilag meg se moccansz? :D

emlékszel még a friss levegő illatára? :D


Ne haragudj,nem bántani akartalak,de ezt nem tudtam kihagyni.Nagyon fura amit leírtál,de ne érts félre!

2009. aug. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első beíró vagyok :


Hát, tény és való : elég ritkán tudok kimozdulni itthonról, de ha mégis, akkor legalább nem vásárlással kell töltenem az időt, hanem pl. moziba megyünk a gyerekekkel vagy sétálunk egyet...


Nem jókedvemből élek ilyen életet, hanem muszájból : kell a pénz! (Ha még azt is hozzáteszem, hogy mindezt a rabszolgamelót havi 100ezerért csinálom, biztosan halálra röhögöd magad)... :-[


Viszont nekem sokat jelent, hogy a gyerekeimet nem kellett napközikbe járatnom, ebéddel várom őket haza suli után, együtt tudtunk tanulni, nyáron sem gond, hova tegyem őket, sokat beszélgetek velük, nem csellengenek az utcán vagy bevásárlóközpontokban...

Ha betegek lettek, nem kellett attól félnem, hogy a Főnököm nem jó szemmel nézi a hiányzásaimat...

Ha az óvodába értük kellett menni, munkahelyről nem tudtam volna megoldani, hogy 4-kor elhozzam őket...


Végülis egész jól megszoktam az éjszakai melót, éjszaka nyugiban sokkal jobban tudok dolgozni, mint napközben. :D

2009. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok :)


Teljesen igazad van.És örülök hogy nem sértődtél meg,amit írtam :)

2009. aug. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok :]


Dehogyis, nem vagyok sértődős, mindig alapból a jóindulatot tételezem fel... :-)


Mások is hasonlóan megdöbbennek, ha leírom mennyit dolgozom itthon, már megszoktam.


Azért írtam be ide, hogy aki otthondolgozós munkát szeretne, az lássa : nem fenékig tejföl itthon dolgozni!


Persze, vannak előnyei is, de vannak hátrányai is.


Azt is tudom, hogy sokan (főleg kisgyerekes anyukák) nagyon szívesen dolgoznának otthon, de alig van ilyen lehetőség. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy nekem sikerült.


A legkényelmesebb akkor volt az életem, amíg egy munkahelyre bejártam napi 8 órában, utána otthon már csak a házimunka és a szórakozás maradt!

2009. aug. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,én is kisgyerekes anyuka vagyok,és örülnék itthoni melónak :) főleg ilyenkor este jól ellennék.


Sokkal több ideje van azért az embernek,ha abból indulok ki,hogy nekem például 3órás az út a melóhelyre(ha visszamentem dolgozni)

2009. aug. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is itthon melózok és ahogy leírták, attól hogy itthon leszel nem a munkáddal fogsz foglalkozni, mert ezer tennivaló van. Nekem a munkaidőm este nyolctól reggel négyig tart, de legalább megéri.
2009. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Hogyan tudnék találni én is ilyen munkát?Valaki segítsen már nekem,plíz!


22 éves informatikus hallgató vagyok,alapszinten programozok,rendszergazdai szinten tudok gépet kezelni.


Előre is köszönöm nektek.És mi a pályázat feltétele?

2009. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!