Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nektek mennyi háztartási...

Nektek mennyi háztartási szinten a bevételetek és a kiadásotok (kaja pénzen kívül). Tehát bevétel-hitel-rezsi-egyéb általános (pl. benzin, bérlet) kiadások=kajapénz (mennyi marad kajára és minden másra?

Figyelt kérdés
ez csak egy általános felmérés akar lenni, hogy milyen a helyzet Magyarországon. Írjatok helyet is, hogy vidék, vagy Bp, és hogy esetleg jobb vagy rosszabb mint pár évvel ezelőtt volt. Hány gyerek van stb. Bármilyen rétegből írhattok (lakótelepi, zöld övezet, középosztálybeli, felső tízezer)

2012. okt. 21. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

A párommal élek, 24 és 27 évesek vagyunk, nincs még gyermekünk, Szegeden élünk, közösen kb nettó 320.000 Ft-ot keresünk. Saját lakásunk van, így nincs albérleti díj. A páromnak céges autója van, bizonyos magánkilómétert elszámol, ami havi szinten minimális, kb 3.000-4.000 Ft. A rezsink havonta a közös költséggel együtt kb 40.000 Ft körül mozog. A rezsire nagyon ügyelünk, nincs felesleges pazarlás. Szerencsére az én munkahelyem 10 percre van a lakásunktól, szóval mindenhova gyalog megyek, nem kell bérlet.

A ruházkodással is nagy szerencsénk van, mert anyukámnak használtruha kereskedése, mi kizárólag csak ott vásárolunk magunknak. Mindig otthon főzök, így a kajával is sokat tudunk megtakarítani. Minden évben beiktatunk egy kb. 130.000 Ft/fős nagyobb nyaralást.

Szóval kb. 270.000 Ft-ot szabadon el tudunk költeni, de természetesen az a célunk, hogy minél több pénzt el tudjunk rakni, mert egyszer szeretnék egy szép családi házat.

2012. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi a párommal kb 140e forintból élünk.Gyerek nincs én még egytemista vagyok.Neki fix 120 a nettója,nekem diákmelóból általában 20e jön havonta.

Budapesten lakunk.

Albérelt 40e rezsi télen 40,BKV bérlet 10e,nekem:4000.

Minen egyébre marad:46 ezer egy hónapra...

Az égbe menő kajaárak miatt sokkal rosszabb mit akár csak 1 éve volt:-(

2012. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb 600 e az össz bevételünk, ebből 300 a kiadás. A kaját nem tudom kivenni, mert sokszor más dolgokkal együtt vásároljuk.
2012. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Catz válasza:
44%

Nagyimmal élek, mert neki van kertes háza, a kutyáimnak pedig kell a kert :)

170.000.- a bevételem, 23ezer a rezsirészem, kb 30ezer a bevásárlás (önfenntartó vagyok), 10ezer a bkv bérlet, 6ezera MÀV-jegyek, 15ezer szokott a telefonszámlám lenni.


30-at fizetek vissza rokonnak, 30-at elteszek, ami marad az mehet "luxuscikkekre".


Kutyákkal versenysszezonban elmegy 30ezer egy hétvégén (szállás, benzin, kaja, nevezés).

2012. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aszta itt mindenkinek nagyon fasza melója lehet!

Hogy legyen egy ellene is ,én 80 ezerből élek, és nem dolgozom kevesebbet,mint aki 380-ból..csak kevesebb jut.

Mik ezek az álommelók? Mondanom sem kell a 80 még kis igényekkel se elég semmire sem..

2012. okt. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Catz válasza:
Én egy nagykövetségen vagyok éjszakai ügyeletes telefonközpontos.
2012. okt. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok, én 200-230e-ből élek havonta. Fizetek autó és egyéb törlesztést is 122e ft. Ezen felül a kötelező kiadás(rezsi és telefon) 23e. Egy barátommal lakom a lakásában, mint szoba bérlő csak rezsiért. :)A kaja és hobbi kiadásokkal nem tudok mit tenni, mert ami pénzem van, mind elmegy. Kajára kb 50e, de ebből 15 a cafeteria. A maradékból 25e gázolaj és a többi meg x. A költekezési szokásaimmal vannak gondjaim. Mellesleg csoportvezető vagyok egy gyárban.
2013. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gepi válasza:

Úgy látom szép lassan eltelik egy év a kérdés feltevésétől számítva. Nálunk most az alábbi helyzet van:

3 gyerek (tizenévesek), 1 kutya, vidéki albérlet, céges autó, én ahova csak lehet, bicajjal megyek, elég nagy banki tartozás, egyedül élő, kis nyugdíjas nagymamák

Bevétel: 414 000

Férjem bére (átl. napi 16 óra munka): 310 000

Én bérem (napi 6 óra): 56 000

családi pótlék: 48 000

Kiadás: kb 400 000

Bérleti díj: 73 000/hó

Banki kamat: kb 62 000

nagyszülők támogatása: 30 000

víz: 9000

villany: 13 000

gáz: általány: 13 000

fa: 140 000 (egy télen)kb havi 12 000

Internet: 8000

szemét: 2700


Élelmiszer: 85 000 - 90 000

ruházat: átl. 10 000 (a cipőt kivéve szinte mindent turiból)

gyógyszer, vitamin, fodrász, házt,kert, vegyi áru (tiszt.szer, kozm., és egyéb: átl. 20 000

kutya: 2500

iskola: átl. 17 000 (bérlet, tanszerek, osztálypénz, kirándulások)

családi kiadások: átl. 40 000 (zsebpénz, ajándékok, nyaralás fapadosan (kulcsosház, vadcamping...)

Ha kiszámolom az egy főre eső megélhetést, akkor az kb 47 000 ft/ fő, amibe persze nincs benne, hogy albérletben lakunk, hogy adosságunk van és másokat is támogatunk.


Azért próbáljuk törleszteni a hitelünket, hogy ne kelljen annyi kamatot fizetni, de amint láthatjátok nem sok marad erre, mert próbálunk egészségesen élni, jól érezni magunkat. A pénz nem boldogít, de jó ha van, mert akkor a lehetőség is több, hogy még tartalmasabb életet éljen a család minden tagja. Most például arra gyűjtök, hogy a gyerekek láthassák a tengert. (min. 3 nap egy szép helyen sátorozva). Ennek érdekében kitaláltam, hogy kihasználva az áruházak(tesco, spar, penny, aldi) árversenyét, az akciók, kuponok, lejárat előtti termékek által megspórolt összeget bedobom egy dobozba. Az eddigi tapasztalataim alapján ez minimum 5000 ft/hó, de néha még a 10 000-et is meghaladja. Szeretek bicajozni, napi szinten 10-15 km tekerek, amit összekötök a vásárlással, így már a sportolás mellett a spórolás is hajt.

És a végére hagytam a legfontosabbat, akit érdekel keresse meg: Máté evangéliuma 6: 33

2013. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!