Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kb. Mennyit keres egy pénztáro...

Kb. Mennyit keres egy pénztáros? Ilyenre gondolok hogy "Tesco, Spar, Auchan-ban dolgozók

Figyelt kérdés
Kereskedelmi Szakközép Iskolába szeretnék menni és ki váncsi vagyok mennyit keresnek.

2012. okt. 21. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Pénztárosok? Minimálbért + még az is meg van szabva nekik hogy mikor mehetnek wc-re.
2012. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Tescoban dolgozik egy ismerős, legutóbb azt mondta, hogy 430 Ft körül keresnek. De van, mikor 12 órát is dolgoznak.
2012. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
430/óra, lemaradt.
2012. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
minimálbér, túlórázási pótlékot elfelejtheted, cafeteria is szokott lenni.
2012. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és igen, wc-re se mehetsz ki, csak ha épp félórás szüneted van, napi egyszer, ha felvagy fázva tartogasd ameddig bírod, de ha normális csoportvezetőt fogsz ki, akkor ha szólsz kimehetsz!
2012. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12 éve dolgozok az egyik hipermarketben pénztárosként, sose voltam minimálbéren! Most bruttó 117 ezrem van, de semmi plussz juttatás, wc-re engedéllyel mehetsz ki, de általában kiengednek.
2012. okt. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Bruttó 117k = Nettó 76k = MINIMÁLBÉR
2013. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Kedves utolsó, a minimálbér bruttó 98 ezer, amiből 64 ezret kapsz kézbe. Tehát a minimálbér nettó 64 ezer, nem pedig 76 ezer, azért röpke 10 ezer a különbség. Főleg, hogy ez a bérem a 2011-es bérem volt, csak eljöttem gyedre és most megyek vissza dolgozni. A fizetésem azóta nőtt, amit most visszamenőleg is megkapok, tehát a szabadságom már bruttó 126 ezerrel van számolva. Kb. 92 ezret fogok kézhez kapni, adókedvezménnyel. De akik most dolgoznak, azok is megkapják a kb. 85 ezert, adókedvezmény nélkül, mert ugye vannak pótlékok, prémiumok és túlórák. Tehát úgy gondolom, hogy 85 ezer és 64 ezer között van 20 ezer forint különbség, ami neked lehet nem sok pénz, de van akinek igen! Ugyanakkor már van Erzsébet-utalvány juttatás is. Nálunk egy heti 25 órás keres meg 60-64 ezer között, míg más heti 40 órában kap ennyi pénzt, azért nem mindegy.

Arról nem beszélve, hogy osztályon több pénzt kapnak, mint pénztáron. Ha visszamentem dolgozni, nettó 100 körül is kézbe kaphatok, azért ami valljuk be, már majdnem 40 ezerrel több, mint a minimálbér. Igaz, hogy én kapok 10 ezret adókedvezmény miatt, de ha ezt levonjuk, 85-90 ezer nettó még mindig nem minimálbér, bár gondolom a te 300 ezres fizetésedhez annak tűnik!

2013. jún. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!