Mi értelme mindent beleírni a CV-ben?
pl.:
Kezdő C, C++, Pascal
Közepes Apache Server, CSS, HTML, JavaScript
Gyakorlott Java, MS Excel, MS Outlook, MS PowerPoint
pl biztos hogy nem venném fel,c, c++,pascal programozásra.
lehet rosszul gondolkozom?
Nem igazán értem a kérdésed lényegét. Az a gondod, hogy miért kell odaírni, hogy kezdő, vagy egyáltalán miért kell beleírni kezdő dolgokat?
Az első változat, gondolom, nem kérdéses. Ha C++ programozót keresnek, akkor tényleg nem veszik fel, viszont nagyobbat szívna a jelentkező, ha nem közli, hogy ő kezdő, és bedobják a mélyvízbe. Egyszerűen nem tudja időre megfelelő minőségben elvégezni a munkát, amire jelentkezett. De abszurd a helyzet, mert értelmes ember ilyen szakmai háttérrel nem is jelentkezik C++ programozói munkára.
Ha a második variáns, szerintem nincs olyan, hogy KELL. Szakmai önéletrajzba azt írsz bele, amit fontosnak tartasz tudatni a leendő munkáltatóddal. Ennek ellenére én jónak tartom, ha beleírnak mindent, átfogóbb képet lehet kapni róla, hogy milyen szinten áll, érdeklődési köréről, beállítottságáról is információt közöl. Egy példa: ha van két jelentkezőm, az egyik Photoshoppal, Illustratorral vagy Corellel bűvészkedett szabadidejében, míg a másik AutoCAD, Rhinoceros programokkal ismerkedett inkább, akkor tudom, hogy az első feltehetőleg nagyobb vizuális kreativitással rendelkezik, míg a másik precízebb, pontosabb munkastílussal rendelkezik. Persze, ezek csak támpontok, de nem utolsó sorban az érdeklődési kört összevethetem a már meglévő alkalmazottakéval, így a csapatba inkább beleillő embert választhatok a feladatra.
Igyekeztem érthetően fogalmazni, remélem, sikerült.:)
"Nem igazán értem a kérdésed lényegét. Az a gondod, hogy miért kell odaírni, hogy kezdő, vagy egyáltalán miért kell beleírni kezdő dolgokat? "
az rendben, hogy kezdő valaki, de nekem is vannak olyan dolgaim, amiről tanultunk 1félévet, de még sem írnám be, mert tudom, hogy "esélytelen" vagyok benne.
úgy érzem, aki oda ír 10-14különféle programozási nyelvet, az inkább kontár, mint elhívatott és elmélyült volna bármely nyelvben.
meg a kezdő szó, elég sok minden takar: vlkinek a hello világ.
vlkinek meg egy 2000soros programot is kezdőnek sorolja be.
:))) Jót mosolyogtam az uccsó kommenteden... eszembe jutott a "helo világ" :))
Igen, szerintem ebben igazad van, hogy ez a kezdő, haladó stb. megjelölés eléggé szubjektív. A nővérem pl. profi egy csomó grafikai dologban, 3d-s modellezésben, és olyan elképesztő dolgokat csinál, hogy szemem szám tátva marad, de mindig azt mondja, ő olyan kis kezdő még ebben, egy ismerősöm meg vmi gagyi programban megtalálta a "piros szem kivételét" és máris retusőrnek képzelni magát, nem zaklatja fel, hogy a fotón az alany arca félig zöld lett a művelete után, mert a szeme nem piros már :)))
Szerintem az ilyen CV-k úgyis csak támpontot jelentenek, minden a gyakorlatban dől el. Vannak olyan emberek, akik képesek mindent megtanulni gyorsan, ha arra a gyakorlatban szükségük van, mások meg olyan dolgokban is bénák, amiből diplomát szereztek, mert a gyakorlatban minden máshogy működik. Elvileg az illető cég úgy járna legjobban, ha behívhatná mind a 398 jelentkezőt próbamunkára egy hétre, abból már tudna következtetni az illetők használhatóságára. Valahol meg kell húzni a határokat, nem véletlenül mondják, hogy sok múlik azon, hogy hogyan tudod eladni magad, ennek pedig lényeges része egy jól megírt rugalmas CV. Többnyire érdemes minden olyat beleírni, amivel valaha foglalkoztál már és amiben úgy érzed, rövid idő alatt képes vagy fejlődni, ha úgy hozza a szükség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!