Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan keressek pénzt?

Hogyan keressek pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, középsuliban 3-os, de előkészítős voltam, így még ezen kívül 2 évem van. Nagyon szeretnék továbbtanulni, ez nem is kérdéses. Mérnöki szak érdekel a leginkább, ami nem olcsó, de állami támogatásban bízok, hiszen 4,6-os átlagom van egy elég erős gimiben.

Rengeteg célom van, ami rendkívül költséges. Ami a legfontosabb az a felsőfokú nyelvvizsga angolból, közép spanyolból. Utána jelnyelvből egy közép (esetleg később felső, ha jól megy) Jogsi autóra és 4 éves korom óta álmom a motor, így arra is kéne jogsi. Anyagilag átlagos helyzetű családban élek. Apa révén örökölök 1,5 milliót, amit 18 éves korom után átvehetek..Azt költsem erre? De milyen módon szerezhetnék pénzt?

Nyáron kerestem nyári munkát, de egyszerűen a környéken nem találtam :(


2012. okt. 9. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Dolgozz?
2012. okt. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Például idegen nyelvböl vagy más tantárgyakból, amiböl jó vagy, korrepetálhatnál kisebbeket. Arra mindig van kereslet.
2012. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet, hogy az örökségedet a tanulásra költsed, legalábbis részben. Egy részét lekötném több évre, hogy kamatozzon, a többit meg olyanba, amiből lehet kivenni úgy, hogy ne bukj kamatot (nekem is ilyenben van), abból tudnád havonta fizetni az esetleges tandíjakat. Diákmeló meg majdcsak akad jövőre - hamar jelentkezz majd be. A neten is sok hirdetést lehet látni, ahová kifejezetten diákokat keresnek. Esetleg a környékeden menj majd be pizzériákba, hasonló helyekre, és kérdezd meg, lehetne-e náluk szórólapozni. Fűnyírás, kutyasétáltatás, stb. Ha vidéki vagy, gyümölcsszedés, ilyenek. Kérdezd majd körbe az ismerőseidet, hátha tudnak valamit. Ha jó a kézügyességed, akkor készíthetsz kis ajándéktárgyakat, ékszereket, amiket eladhatsz.
2012. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Munka sehol sincs, nemcsak ott...marad a hulladékgyűjtés, lopás, csalás, és hasonló jó öreg módszerek.
2012. okt. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Első kommentelő, az adom..:DD
2012. okt. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
áruld a testedet béjbi
2012. okt. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem saját házba vagy lakásba fektesd majd azt a pénzt!

Jogosítványt diákmunkával keresett pénzből simán le lehet tenni!

2012. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!