Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor kell regisztrálnom ha...

Mikor kell regisztrálnom ha nyáron dolgozni szeretnék?

Figyelt kérdés

sziasztok! nyár végén töltöttem a 16-ot és nemtudom hogy mikor kéne regisztrálnom diákmunka szövetkezetbe, hogy nyári szünetben tudjak dolgozni.. tesóm szerint őszibe és télibe is mehetnék de a szünetben elfoglalt leszek pláne nem érzem még késznek erre magam ezért nyáron mennék inkább:/ :) és am van olyan diákmunka amihez nem kell tüdőszűrés vagy egyéb orvosi cucc? vagy hogy mennek ezek? új nekem a dolog.

köszi:)


2012. okt. 7. 13:22
 1/4 A kérdező kommentje:
+ egyik bnőm nyár elején töltötte a 16-ot két helyre is regisztrált, és mondta hogy csak 18 és felüli munkákat küldtek.. pláne hogy egy olyan kapcsolatunk sincsen aki tudna valahova beajánlani.. + még van 50 óra önkéntes munka különben nem érettségizhetek.. ha nincsenek kapcsolataim úgyis tudok majd nyáron keresni?
2012. okt. 7. 13:24
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát diákmunka szövetkezetbe 16. életéved betöltése után tudsz regisztrálni, tehát te akár már most is nyugodtad regisztrálhatsz és mondod hogy főleg nyárra szeretnél munkát, de akkor majd februárban meg kell hosszabbítanod a tagságodat mert évente 2-szer kell.

A diákmunkaszövetkezetnek kell leadnod az orvosi papírt (tüdőszűrőt nem mindegyik kér, nekem kértek) tehát anélkül nem is regisztrálhatsz, így ezt nem tudod kikerülni, muszáj.

De ha bemész az irodába mindent elmondanak neked részletesen és kitöltötök minden papírt együtt, segítenek :)

2012. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De amúgy a legtöbb helyre valóban csak 18 felett lehet menni. Én mondjuk 16 és 18 éves korom között is dolgoztam, mert szerencsére találtam olyan gyárat, ahol 16 volt a korhatár, de mostmár ott is felemelték 18-ra, és a mi környékünkön (JNSZ/Heves megye) mindenhova 18-at kérnek. Nem tudom te merre laksz.


Előző voltam megint.


20/L

2012. okt. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2012. okt. 7. 14:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!