Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Társadalom biztosítás? Részlet...

A1b2c3 kérdése:

Társadalom biztosítás? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Nos, az lenne a problémám, hogy a tanulói jogviszonyom véget ért egy sikeres OKJ-s vizsga után. A társadalom biztosításom, október 31.-ig érvényes (az iskola ezt mondta nekem), utána elvileg nekem kéne befizetni a TB-t havi jelleggel az adóhivatalnál. A kérdésem az lenne, hogy ha jelentkezek a munkaügyi hivatalnál, mint "kezdő álláskereső", akkor a TB-t az állam fizeti a munkakeresésem ideje alatt??? Vagy esetleg van más mód arra, hogy munkába állásomig legalább a TB-re ne legyen gondom???

2012. okt. 4. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Regelsz álláskeresőként a munkaügyben, utána a határozattal átballagsz az önkormányzathoz és kéred, h az önko fizesse utánad a tb-t. És az önko vagy fizeti vagy nem. A családod jövedelmi és vagyoni viszonyait nézik, meg kérdés, h az önko-tok gazdag-e, mert limitált, h hány fő után fizetnek a faluban, városban. Jah és max csak 1 évig fizetik, továbbá közmunkára kiközvetíthetnek.
2012. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 klopusz ***** válasza:
52%

Szia!


Én is úgy tudom, hogy amíg kapod a munkanélkülit, addig az állam állja a TB-det (ez mondjuk csak pár hónap). Után viszont valóban neked kell fizetni.

Az egészséágügyi ellátásért - azaz, hogy jogosult legyél körzeti orvosi és szakorvosi ellátásra - naponta 213.- Ft-ot kell fizetni, de figyelj rá, hogy ezt nem a TB, hanem az adóhivatal intézi (ott kell bejelentkezni és ők adják a csekket is). Amúgy kedves dolog, mert nekem sincsen semmiféle keresetem, de a TB-t fizetnem kell :-(

Ha az anyagi helyzeted - vagy a családodé - finoman szólva is rossz, a helyi önkormányzat adhat támogatást a TB kifizetéséhez sőt adott esetben teljes mértékben át is vállalhatja.


Remélem segítettem!

2012. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! igen, ha kapja a munkanélküli (álláskeresési ellátást 90 napig), akkor nem kell Tb-t fizetnie, de úgy látom a kérdezőnek nem volt munkaviszonya, főleg nem min. 360 nap, mert eddig tanult.
2012. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

A diákigazolványod érvényes október 31-ig.

A diákigazolványra való jogosultságodig, +45 napig passzív jogon jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra (van TBd)

Azaz december 16-tól kell rendezned, ha addig sem leszel biztosított, vagy egyéb jogon jogosult. (a nav oldalán fenn van a végzős diákoknak szóló tájékoztató az eg.bizt-tal kapcsolatban)

A munkaügyiben regisztrálnak, mint álláskeresőt, de a Tbdet nem rendezik.

A helyi önkormányzatnál kérelmezheted, hogy szociális alapon (ha jövedelmi és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz) rendezzék a TBd. Ha a szociális törvény (megtalálod a neten) szerint rászorulónak minősülsz, az önkormányzatnak kötelessége rendeznie (a kérelmed alapján), függetlenül attól, hogy gazdag, vagy szegény önkormányzat és hogy hány főnek rendezik (nincs limit)

Ha nem számítasz rászorulónak, vagy nem kérelmezed, akkor december 16-tól be kell jelentkezned a nav-hoz egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre. Fenn van a honlapjukon az ehhez szükséges nyomtatvány. Idén havi 6390, tört hónap esetén napi 213 forint (ez minden évben emelkedik)

2012. okt. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
hány éves vagy? másik kérdésnél is írtam, hogy ha felnőtt vagy jogilag és nincs élettársad, akkor attól függetlenül, hogy szüleiddel laksz, egyedül vagy a jogi családban és jár a TB az önkormányzattól. csak be kell menni és kérvényezni.
2012. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Ha regisztrált munkanélküli vagy (függetlenül attól, hogy kapsz e lóvét vagy sem) az önkormányzat rendezheti a tb-éd (már ha megfelelsz a szociális feltételeknek is)

Amúgy nem X falu/város önkormányzat fizeti ki helyetted a tbédet. Az önkormányzat csak lejelenti, hogy XYnak szociális alapon jár a tb. Ez az összeg a központi költségvetésből kerül az eü alapban.

Nincs olyan, hogy pl a szegény Tiszaburán, ahol az össz adóbevétel 6Ft 50fillér, csak 2 ember kaphat szociális alapon tbét, mert többre nincs pénz. A gazdag Bátaapátiban meg tízezren is akár, mert ott olyan jól áll az önkormi. Aki megfelel a szociális feltételek annak jár (függetlenül, hogy hol él Battonya és Nemesmedves között).

2012. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm mindenkinek a választ.

Számomra a lényeg az, hogy dec.16-ig biztosítva vagyok. Onnantól meg a NAV-nak kell befizetnem (persze, ha nem találok munkát). Az önkormányzat felejtős, mert nem vagyok rászoruló, de én most nem is azon vagyok, hogy valahogy kihúzzam magam a befizetés alól. Mindössze a tisztánlátás kedvéért írtam ki a kérdést, mert ilyen jól nem tudott tájékoztatni sem az iskola, sem a munkaügyi hivatal. Én meg nem szeretném, hogy esetleg nem vagyok biztosítva és az elmaradt hónapot utána kamatostul felszámolják. Nos, még egyszer mindenkinek köszönöm!!

2012. okt. 4. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!