Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valóban sokat lehet keresni...

Valóban sokat lehet keresni egy értékesítői munkakörben?

Figyelt kérdés

Manapság ezekkel van tele minden álláshirdetés portál. Mindig azt írják, hogy kiemelt bérezés (jutalékos rendszerben). Van itt olyan valaki esetleg, aki ilyet dolgozik/dolgozott? Vagy ismer ilyet, van tapasztalata? Nem tudom, nekem kicsit hihetetlen ez, hogy valóban 2-300e-t lehetne keresni vele manapság, amikor válság és pénztelenség van? Mégis akkor ki vásárol ezektől, ha vásárol?


Köszönöm a válaszokat.


2012. szept. 20. 15:59
 1/8 Antimod ***** válasza:
51%
Kiemelt a bérezés, ha agyondolgozod magadat, és nagyon nagy szerencséd van, mert eleget el tudsz adni valamiből. Aztán meg vannak az "üresebb" hónapok, gondolom. Jutalékos rendszerbe - mint főállás - nem mennék bele.
2012. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan biztosítós és ingatlanos haverom is, akik hónapok óta nem adtak el semmit, viszont ilyenkor is fizethetik maguk után a járulékot és hát a rezsicsekk se vár, meg enni is kell. Mindkettő szabadulna, ha lenne nekik más.
2012. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudsz eladni, mindenhová befurakszol és mindenkire rábeszéled a számukra lehet felesleges cuccot, akkor igen, jól lehet vele keresni. Feltéve, ha jó helyen is adsz el és a feletteseid nem gombolják le az eladott cuccból befolyó összeg legnagyobb részét.
2012. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért étékesítés és értékesítés között is van különbség, ne csak a megbízási szerződéses biztosítós munkákra gondoljunk.

A barátom egy nagy építőipari gépeket értékesítő cégnél dolgozik értékesítőként. Kemény a munka, mert nagyon toppon kell lenni szakmailag és emberileg is. Havi tervei vannak, és a fizetése is ennek fényében változik. Ha nincs meg a terv, kapja az alapfizetését, ami amúgy sem rossz, ha megvan, akkior %pontokként nő. Ezen felül céges autója van, céges telefon, laptom, GPS, PDA, hogy minden adott legyen a sikers értékesítéshez. A fizetésen felül, összetett szempontok alapján bónuszrendszerük van negyedévente, amit igencsak megdobja a fizetését.

Amit írtál pénzösszeg az teljesen reáli! A barátom 200.000 ft-ot minden hónapban megkeres, és augusztusi fizetése 450.000 Ft volt a bónusz miatt.

Ezek a dolgok nagyon jól hangzanak, de rengeteg dolgozik! Ha véget ért a munka, akkor is sok az adminisztratív teendő, illetve folyton kattok az agya a munkán. Az ügyfelek vasárnap este is képesek hívni. Most is egy ügyfelénél van, akinek segítség kell, mert egy gépet nem tudnak használni. Szóval valamit valamiért.

2012. szept. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kapo1588 ***** válasza:

pedig ezek valós dolgok de nem úgy kell elképzelni h ezt minden hónapba kapják.

én egy rövid ideig dolgoztam biztosítónál. ott volt h értékesítő kollega 1,1 milliót keresett egy hónapba mert az úgy összejött neki. de utána pl nem adott el két hónapig semmit.

Meg pl az én főnököm a hálózatvezetőm bruttó 800 ezerre volt bejelentve plusz bónusz a csoport után. De ha nem hozta a csoportja a számokat hát nem sokáig marad a helyén.. az enyémet pl fél év után le is fokozták.

meg gondolj arra h most keresel 400 ezret de abból a következő hónapba simán lehet hogy visszaírnak 200 ezret...

2012. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen függ attól, hogy hol vagy értékesítő, mit és hogyan értékesítesz, így azt általánosságban nem lehet kijelenteni, hogy mindenki jól keres ilyen területen, de a lehetőség benne van, tehát igen, lehet sokat keresni értékesítőként.
2013. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik városban és milyen területem. Unokatestvérem banki részen dolgozik, és havi 2 millió mindig meg van, úgyhogy a te általad említett össze még kevésnek is számít hozzá képest. Szinte éjjel-nappal dolgozik, elmondása szerint az nem keres aki nem akar és csak siránkozik, hogy ő nem talál ügyfeleket.
2013. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, nem mindenki alkalmas ilyen munkakörre. Sokan személyes sértésnek veszik, ha nem tudnak eladni egy terméket. Én sem tudnék értékesítő lenni, egyszerűen képtelen lennék embereknek telefonálni, győzködni őket.
2013. máj. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!