Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Koteles vagyok alairni a...

Koteles vagyok alairni a munkaszerzodes modositast? Bovebben lenn.

Figyelt kérdés
Az MT valtozasara hivatkozva szamomra kedvezotlenul modositottak. A felelosegvallalasrol szolo reszt eleg durvan megpiszkaltak. 4 havi atlagfizetsig emeltek 1havirol a karterites merteket.es abszolut szubjektiv a megfogalmazas a korulmenyeket illetoen. Kalo emlitve sincs tehat barmifele hianyra rahuzhato a dolog. Mit tehetek,mit erdemes ilyenkor tenni?
2012. szept. 15. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Aláírod vagy felmondasz. Ha nem írod alá, úgyis kirúgnak.
2012. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
pont ez a kerdes lenyege.ki reszerol minosul felmondasnak.vegkielegites meg allaskeresesi jarulek szempontjabol
2012. szept. 15. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhetnek de az a helyzet alá írod vagy kirugnak.
2012. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel a szakszervezeteket leigázták, ezért ezzel már csak az állami szférában tudsz játszani. De a tűzzel játszol.
2012. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És abban az esetben megillet a végkielégítés és egyéb, a munkaügyi hivataltól igényelhető járulék? Vagy ez olyan, mintha egy visszautasított munka lenne? Azzal tisztában vagyok, hogy ha nem írom alá, meg fog szűnni a munkaviszonyom, csak az érdekelne, hogyan jöhetek ki legjobban a dologból. Szükségem van a munkára és a pénzre, de nem akarok úgy dolgozni, hogy 4 hónapig fizu nélkül maradjak, mert azt mondja a munkáltató, hogy az általános elvárhatótól eltértem, ezért rámveri a leltárhiányt.
2012. szept. 15. 22:54
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy köteles aláírni a munkaszerződés módosítást, ha nem értesz vele egyet.


Olyan indokkal, hogy nem írtad alá a munkaszerződés módosítását, nem rúghat ki a munkáltatód. De lehet, hogy talál más indokot, ami megalapozott lesz, és megléphető.

Ha nem a munkavégzéseddel lesz gondjuk, akkor szerintem félnivalód nincs. Maximum innentől kezdve a munkahelyi légkör fog jelentősen megváltozni számodra, ha direkt ki akarnak csinálni, ugyanis egy szemét munkáltató olyan helyzetet fog teremteni, hogy legyen oka kirúgni.


Ha más okból válnátok meg egymástól a munkáltató által tett felmondással, akkor jogosult vagy adott esetben végkielégítésre, álláskeresési járadékra stb.

Ha Te mondasz fel, akkor egyikre sem.

Ha a munkáltató mond fel azonnali hatályúval (mert ittasan jársz be, nem végzed rendesen a munkádat, uszítod a kollégákat, nem tartod be a munkavédelmi szabályokat stb.), akkor sem jár semmi Neked.

2012. szept. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési szempontjából már egy ideje lényegtelen, hogy milyen módon szűnt meg a munkaviszonyod. Kivették a törvényből ezt a részt.

Ha egyébként jogosult vagy rá, akkor is kapod rögtön, ha te mondtál fel, vagy a munkáltató mondott fel azonnali felmondással.

2012. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%
Köszi a - számomra - új infót. Az álláskeresési részét nem követtem eléggé, úgy látszik, szerencsére nem volt rá szükségem.
2012. szept. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy néz ki lesz másik szerződés, vállalható.
2012. szept. 20. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!