Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi kell ahhoz hogy Romániában...

Demkó Dávid kérdése:

Mi kell ahhoz hogy Romániában éljek és dolgozzak?

Figyelt kérdés
Magyar állampolgár vagyok, és nem tudom hogy milyen papírok kellenek ahhoz hogy Romániában éljek és milyen papírok iratok kellenek hogy ott dolgozhassak

2012. szept. 10. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell semmi. EU-n belul elvileg szabadon mozoghatsz. Nem kell letelepedesi engedely meg semmi. En is ki akarok menni, mert ott van munka Aradon, Temesvaron, Nagyvaradon. Meg a fizetes is jobb egy kicsit. Kikoltozni meg azert eri meg, mert olcson velszel lakast, olcso a rezsi, olcso a villamos, olcsobb a benzin, olcsobb az elelmiszer, olcsobb a szorakozas(plaza, mozi, muzeum, diszko...)
2012. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hú, én Nagyváradról jöttem Magyarországra és vissza nem mennék, nincs az a pénz!

Mivel Románia is EU tagállam, így szabadon élhetsz, dolgozhatsz ott.

2012. szept. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Akkor lényegében semmi akadálya annak hogy kint éljek, bár gondolom a bizonyítványokat le kellene fordíttatni :)
2012. szept. 15. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Mar oktoberbe koltozok Arad melle, Vladimirescuba. Nagyon szep es jol ellatott falu. Arad 5 perc. A falubol villamos jar Aradra es a kornyezo falvakba, vonat is van. Aradon van Lidl, Auchan,Praktiker, Bau-maxx, Pláza, mozi... Az ut most lett felujitva es egy csomo uj haz epul a faluban. Van egy szep lakopark is. Szoval jo hely. A Bekes megyei falucskámhoz képest oriasi elorejutas nekem hogy Romaniaban Arad megyeben elhetek oktobertol. ;)
2012. szept. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 miyata válasza:
Erdekes hogy aki meg itt el, annak nehezebb munkat valalni mint masnak. Olcso itt a lakas, hat szerintem ti tevedesben vagyok, mert itt is minden dragabb, szerintem sokkal nagyobb arban van mint mashol. Az emberek csak nagyon nehezen tudnk kijonni a fizetesukbol hacsak nem keresnek nagyon jol.
2013. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!