Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek az ilyesfajt...

Mi a véleményetek az ilyesfajta JobInfo.hu és Apród.hu-s oldalakról?

Figyelt kérdés
Állást keresek, mint pályakezdő és nézelődöm neten. Mennyire megbízhatóak az ilyen oldalak és mennyi a lehetősége annak, hogy az ember pályakezdőként talál valami melót itt? Köszönöm!

2012. szept. 6. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:

én csak hirdetési oldalakat szoktam nézni aprod, jofogás expressz

ami csak össze gyűjti ezekról az oldalakról a hirdetéseket mint a jobinfo ezeket nem

2012. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem érdeklődj az ismerettségi körökben először. Azzal jobb sikert érhetsz el.


Állásportál esetében ha bekerülsz egy interjúra, az több körös. Fél év is lehet mire állásod lesz.

2012. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az apródra nem járok mert sok kamu hirdetés van ott. Főleg 1 Zoltán nevezetű ember szokott feladni kamu hirdetéseket.
2012. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm a válaszokat... Szóval vannak kockázatok nem is kevés
2012. szept. 7. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Kockázat az van bőven.


Leginkább azért, mert ha pályakezdő vagy nem alkalmaz, mert nincs tapasztalatod.. Ha túl sok tapasztalatod van, akkor értelem szerűen vagy egy fizetési igényed, amit nem szeretnek megadni a munkáltatók.


Első körben javaslom, ha pályakezdő vagy, hogy váltsd ki a Start kártyát a NAV-nál, és azt jó helyre szúrd be az önéletrajzodba, hogy "START-kártyával rendelkezem"


Ebben az esetben nagyobb az esélye annak, hogy felvesznek.

Egy példa az adózóna honlapjáról:

"Pályakezdő, érettségivel kiváltja a START kártyát. Foglalkoztatója havi 100 ezer forint bruttó bért ad számára. A szabályok alapján a kedvezmény a teljes bér után érvényesíthető (mivel nem haladja meg a minimálbér 150 százalékát). Így a foglalkoztatás első évében a 100 ezer forint bér után mindösszesen 10 ezer forint, a második évben, pedig a 100 ezer forint bér után mindösszesen 20 ezer forint szociális hozzájárulási adót fizet."


Azaz, a munkáltató jól jár veled, ha foglalkoztat, neked meg lesz tapasztalatod, és ha váltani akarsz nem leszel kezdő.

2012. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom a Start kártya, az majd kell, igen és gondoltam, hogy majd beirom az önéletrajzomba is, hogy "indíthatok". Azért ezt, mert ha megcisnálom és 1éven belül nem lessz melóm, lejár a start kártya, mert tán 1évig érvényes, és utána gond van, ha lejár és még munkám se volt. Ám köszi a válaszokat...
2012. szept. 9. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!