Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezeket a dolgokat beleírhatom...

Ezeket a dolgokat beleírhatom az önéletrajzba?

Figyelt kérdés

Ma telefonon jelentkeztem egy állásra.Mivel vidéki vagyok,ezért meg is mondták,hogy a helybeli jelentkezőket előnyben részesítik.Az illető akivel beszéltem,azt mondta,hogy azért küldjek egy önéletrajzot is e-mail-ben,hátha… A telefonban már kérdezte,hogy a bejárással nem lenne-e gondom.Megkérdeztem,hogy mikorra kellene beérnem stb… Elmondta és nekem megfelelne,mivel elég sűrűn vannak buszok,tehát gondot nem okozna.Mondtam is neki.

Tulajdonképpen az lenne a kérdésem,hogy ezt valami úton-módon belefogalmazhatnám-e az önéletrajzomba?És azt is beleírhatnám-e hogy pályakezdő vagyok (az állás betöltésének ez az egyik feltétele) és hogy startkártyával rendelkezem,valamint,hogy a munkaügyi központban is regisztrálva vagyok?

Már van a gépre lementve egy megírt önéletrajzom és arra gondoltam,hogy ezeket felsorolnám pl. egy „egyéb információk,megjegyzések” címszó alatt.Végül is ezeket mind elmondtam telefonba is,de talán nem ártana,ha az önéletrajzomban is feltüntetném.


2012. szept. 6. 11:45
 1/4 Antimod ***** válasza:
100%
Igazad van, írd bele, hogy pályakezdő vagy, és a startkártyát mindenképpen! Az, hogy regisztrálva vagy a sóhivatalban, már kevésbé érdekes (de úgy tudom, a start-káryának amúgy is alapfeltétele).
2012. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom,hogy érdemes lenne beleírni,mert már nagyon sok olyan hellyel találkoztam,amióta állást keresek,ahol az volt a legfőbb gond,hogy vidéki vagyok.Gondolom azért sem szívesen alkalmaznak vidékieket,legalább is erre felénk,mert attól is tartanak,hogy nem érnének be időre.A másik meg a bérlet térítés... mondjuk engem már az sem érdekel,ha nem térítik.

Amúgy volt pár hónapos munkaviszonyom már,ezért van érvényes startkártyám,ami mondjuk hamarosan lejár.Amikor "kiváltottam" még nem volt feltétel,hogy regisztrálva legyek a munkaügyibe.

2012. szept. 6. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne az önéletrajzba írd ezeket, hanem a kisérőlevélbe, amit az CV-vel együtt küldesz. Hiába elmondtad, tényleg jó, ha megemlíted még1x, mert nem fog rá emlékezni, biztos rengeteg CV-t kapnak
2012. szept. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2012. szept. 6. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!