Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik keres jobban a kamionos...

Melyik keres jobban a kamionos vagy az állatorvos? Melyik mennyit keres?

Figyelt kérdés
És szerintetek melyik legyek?

2012. aug. 24. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Állatorvosira nehéz bejutni nem gyengén, unokaöcsém úgy jutott be hogy egy emelt szintű érettségi 85%-ra bioszból, és egy 98% os középszintű érettségi kémiából, mindezek mellett van angolból egy felsőfokú nyelvvizsgája.Maga a suli eléggé kemény, de egy nagyon szép hivatás, kezdetben nem biztos hogy jól fogsz keresni viszont ha elterjed hogy ügyes vagy, valamint össze tudsz hozni egy komoly rendelőt akkor havi több milliót is össze tudsz hozni, bár aki ezt választja szerintem annak másodlagos a pénz.Kamionosnál kicsit könnyebb a helyzet kellenek a szükséges jogsik, valamint nyelvtudás sem árt.Nagyon fárasztó munka, és eléggé veszélyes is, mivel tapasztalt sofőrök is bealszanak az éjjeli monoton vezetésbe.Ezen felül ha a te gondatlanságodból történik valami baleset és mondjuk benzint,gázolajat szállítasz ami kiömlik, és tönkreteszi a környezetet, akkor életed végéig fizetheted a károkat amit okoztál valamint néhány éves börtön is vár rád. Én az állatorvost választanám, jobb maga a munka de keményebb az út, társadalmilag elismertebb, kamionosok egyre kevesebbet keresnek, meg nem éppen a legműveltebb emberek szoktak annak menni...a nagy többség prostizik mert a normális családi életet kbb el lehet felejteni ha külföldre szállítod az árut.
2012. aug. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kedves első! Láttál te már élő kamionost, vagy csak azt írod, amit hallottál?
2012. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerek is néhányat, és nem sajnos nem az eszükért szeretjük őket,az meg hogy prostiznak menj csak el a soroksári úti türelmi zónához konkrétan mintha egy kamion parkolót látnál...vannak kivételek nem ezt mondom, orvosok között is vannak olyanok hogy iszonyat rendes, és nagyon ért a szakterületéhez, valamint olyanok akik alapvető műhibákat követnek el. Egy dologban szerintem megegyezhetünk : nem éppen egy szint egy kamionsofőr valamint egy állatorvos, és elnézést kérek az általánosításért, természetesen nem vannak rendes emberek is, de tapasztalatból mondtam főleg, mivel én olyat ismerek aki elhagyta a szép feleségét, valamint a 2 gyönyörű gyerekét egy szakadt prostiért.
2012. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ sokat segített
2012. aug. 27. 07:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos mindenképpen.Azért amit az első válaszoló leírt.Hozzátenném,hogy én 89%os kémiával,86%os biosszal,és két nyelvvizsgával kerültem be.Nem lehetetlen,kifizetődő,szép hivatás.Ha nagyon akarod,és jól tanulsz biztos helyed lesz!(és mellé családod)
2012. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!