Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen pályakezdő támogatások...

Milyen pályakezdő támogatások járnak?

Figyelt kérdés
Én a Start kártyáról hallottam csak nem teljesen tiszta a dolog meg a lakhatási támogatásról is jó lenne pár info, azt hallottam hogy jár nekem mivel 130km kaptam állást a lakhelyemtől.
2012. aug. 18. 07:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


Ezek alapján csak a hajléktalanoknak jár, illetve egy terv szerint a pálykezdőknek majd valamikor.

De szerintem ebből úgysem lesz semmi, mivel ez további terhet jelentene az államnak/munkaadónak, és azt úgysem vállalják be. Dumálni persze lehet, hogy ők segíteni akarnak, de nincs mögötte valós szándék.

2012. aug. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Start kártya jár, de az alapján nem Te kapsz pénzt, hanem az a cég, aki alkalmaz Téged, pontosabban kevesebb járulékot kell fizetnie utánad bizonyos feltételek esetén.

A 130 km-es izé még nincs törvénybe iktatva, az csak a jövő és az is csak bizonyos feltételek esetén pl. a lakcímkártyádon nincs az a cím, nincs ott lakásod, meghatározott összegű albérletet fizetsz..stb.

2012. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
És nem keresel a minimálbér 1,5 -szeresénél többet...
2012. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én december óta dolgozom először. A jelenlegi állandó lakóhelyemtől 230 km-re kaptam munkát. Ráadásul ezt is állami cégnél. Szóval ha valami járna, akkor ezt itt csak tudták volna. Egy vasat sem kaptam.

Sőt, törvényileg az állandó lakóhelyem és munkahelyem közti útiköltség 86%-át ki kellene fizetniük. De a felvételemkor megmondták, hogy hiába törvényi előírás, ne is kérjem, mert nem adják meg, mivel nincs rá pénz.

És ahhoz hogy a MÁV-on, Volánon megkapjam az alap közszolgálati kedvezményt, ahhoz is egy év munkaviszonyomnak kell lennie. Szóval most vehetem a 100%-os Máv-jegyet, minden kedvezmény nélkül. A havi fizetésem felével a MÁV-ot és Volánt "támogatom"!

2012. aug. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!