Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire képeznek át munkanélküli...

Mire képeznek át munkanélküli diplomásokat ingyen?

Figyelt kérdés

Láttam olyan hirdetést amiben munkanélküli diplomásokat képeznek át ingyen. Hol a buktató? Milyen állás lehet?

Csak az életrajzodat kell elküldened a megadott email címre.


2012. aug. 11. 21:43
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:
100%
Pénzügyi tanácsadónak vagy Zepter ügynöknek? :DDD Azok tényleg ingyenesek szoktak lenni, de jobban jársz, ha nem.
2012. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez sem mind ingyenes, pl. az OVB, a Forex, valamelyik gyógycuccos MLM is pénzt kér az oktatásért. Meg persze az elinduló csomagért is.

A Zepter az oktatásért talán nem kér, de ott nem is képeznek rajtad semmit, hozz embert és adj el nekik valamit. Persze írhatják azt, hogy oktatás van, de nem sok semmit tanítanak.

2012. aug. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Már a gagyi MLM-ek sem "képeznek" (haha) ingyen.
2012. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát ezek ilyen ügynökmunkák lennének?


Én nem vagyok az a nyomulós típus, senkire sem tudnék rásózni semmit, viszont gondolom jutalékos a munka.

De ha mégis lenne egy ingyenes tanfolyam, arról kapnék egy oklevelet, nemde? Ügynöknek persze nem mennék el,nem kötelezhetnek rá. De az oklevelem meglenne.

És az oklevél azt bizonyítaná, hogy képzem magam, mert egy munkanélkülinek mindig képeznie kell magát.

2012. aug. 12. 15:51
 5/9 Smartguy86 ***** válasza:
Egy ilyen képzéssel kb. kitörölheted. Bármelyik magára valamit is adó cégnél körberöhögnek, ha ezzel akarod magad kiemelni a tömegből :D
2012. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a választ, ment a zöld kéz.


Egyébként nem cégnél akarok elhelyezkedni, mert nem olyan diplomám van, ahol egy cégnél dolgozhatok. Egyébként bölcsész vagyok. Nem szeretik az üres éveket az önéletrajzban, ezért valamilyen képzést keresnék, ami ugye ingyenes, mert nem tudok a semmiből kifizetni egy több százezres tanfolyamot.

2012. aug. 12. 21:39
 7/9 A kérdező kommentje:
Szívesen fogadok még akár saját tapasztalatot, akit átképeztek.
2012. aug. 16. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Az ilyen mindig ügynöki munka. Miért költene rád (márpedig az oktatás is pénzbe kerül), amikor ezer munkanélküli diplomás ember rohangál az utcán, akik tudják, amit kell?

Vagy az is lehet, hogy ott a buktató, hogy a képzés ugyan ingyenes, de más jogcímen kérnek el pénzt.

Vagy, ha önéletrajzot kér, hoppá, abban benne van a telefonszámod, e-mailcímed. Eladja az adataidat marketingcélokra, vagy beregisztrál valami fizetős honlapra. Aztán majd jön a több tízezres telefonszámla...

Azért én utánanéznék, hogy milyen cég, mielőtt elküldöm nekik az önéletrajzomat. Vagy el sem küldeném.

2012. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak még a nagy álláskereső honlapokon sincs mindig nevesítve a cég, nagy cégek is el szoktak bújni.

Egy ideig én is megnéztem hova küldöm, de egy idő után már minden mindegy alapon még pár freemail-es címre is elküldtem. És jött párszor a meglepi, hogy allas@gmail.com szintű címekre, profession-ön "nagy múltú cég" bemutatkozásokra küldött önéletrajzokra ismertebb cégek válaszoltak.


A nagy számban betanítunk - álláshirdetések mindig buktatók, egyrészt vagy nem vesznek fel a végén és akkor ki kell fizetni, vagy valami baromságot "oktatnak", ami után azonnal munkába is állhatsz és árulhatod a 30 ezres csodabogyót. Mert ha annyi lenne a hirdetés, hogy sózz rá drágán sz@rt az emberekre, akkor nem menne senki. De ha már üzleti oktatás, majd a frissen szerzett tudás kamatoztatása, akkor jönnek a jelentkezők.

2012. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!