Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » állás - kérdés? Stb

állás - kérdés? Stb

Figyelt kérdés

valószínűleg telefonon fog értesíteni a lehetséges munkaadó hogy felvétel nyertem e vagy sem. Ha igen, miket kell kérdezni nekem?

Kérdezzem meg hogy mik a további teendőim vagy mit/miket?


pályakezdő vagyok


2012. aug. 5. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy mikorra kell bemenned, pontosan hova menjél, kit keressél és mit vigyél magaddal.

Első nap valószínűleg délelőtt beléptetnek, egy csomó papírt ki kell töltened.

Nekem pl igazolványképet és erkölcsi bizonyítvány feladószelvényt is kellett vinnem magammal.


Ha elutasítanak, akkor az általában nagyon rövid telefonhívás szokott lenni. Általában indoklás nélkül csak annyit mondanak hogy mást választottak, sok sikert kívánnak és elköszönnek. (Bár ez még a jobbik eset. Tapasztalatom szerint ilyenkor nem mindenhol veszik a fáradtságot, hogy értesítsenek, még személyes interjú után sem.)

2012. aug. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ és a start kártya kiváltása mikor esedékes, szerződéskötés előtti napon?

Ha pl holnap hívnak hogy felvételt nyertem, akkor érdemes még aznap a start kártyát kiváltani, vagy csak a szerződés kötés után?

2012. aug. 5. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem tudom.

A legelső munkahelyem egy gyár volt. Ott ragaszkodtak hozzá, hogy igényeljek Start kártyát. Munkaidő után kellett volna elintéznem, mert külön időt nem adtak rá. A NAV meg csak hétfőn volt tovább nyitva, amikor odaértem volna munka után. Így a második hetem hétfőjén tudtam volna igényelni.

Csakhogy idő közben az első héten éltem a próbaidő lehetőségével és felmondtam. Pontosabban, mint kiderült az egy hét alatt be se léptettek, tehát olyan mintha ott se lettem volna. Fizetést se kaptam arra az egy hétre.


Aztán a második (jelenlegi) munkahelyem egy állami intézmény. Hivatalosan az az első munkahelyem. De itt nem forszírozták a Start kártyát. Mondjuk sok értelme sem lett volna, ha az állam egyik zsebéből a másikba átrakta volna a pénzt.

2012. aug. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg ezt is kérdezd meg a telefonban.
2012. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!