Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres mostanság egy...

István_D kérdése:

Mennyit keres mostanság egy jegyzőkönyvvezető? Bruttó-nettó, mennyit kap kézhez?

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Mármint milyen jegyzőkönyvvezető? Ilyen szakmával még nem találkoztam...


A bíróságokon általában hangfelvétel útján készül a jegyzőkönyv, és leírók írják le később, de nekik nemcsak ez a munkakörük, hanem ők küldik ki a jegyzőkönyveket a feleknek, stb.


Közjegyzőnél láttam olyat, hogy diktálás útján csinálták - ott a titkárnő feladata volt ez.


Közgyűléseken az egyik jelenlévőt szokták megválasztani jegyzőkönyvvezetőnek, ezért díjazás természetesen nem jár. (Van még jegyzőkönyv hitelesítő, szavazatszámláló... Ez mind egy-egy alkalomra.)


Szóval, mire gondolsz pontosan?

2012. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Barátnőmnek kell az infó, ő ezt írta:


A Debreceni Törvényszéken, nem hangfelvétel útján készül a tárgyalásokon a jegyzőkönyv, hanem számítógépen gépelik folyamatosan az elhangzottakat. Sajnos a bővebb feladatokról nem tudok, hogy miket kell még elvégezniük a tárgyalásokon kívül. Ez nem külön szakma. Én jogi asszisztensi végzettséggel jelentkeztem oda.

2012. aug. 2. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt simán el tudom képzelni, hogy jogi asszisztensek, de a tízujjas vakírás akkor nyilván alapkövetelmény, meg a gyorsaság.


Egyébként ilyenkor az ő dolguk az is, hogy kiküldjék az elkészült jegyzőkönyveket, meg ítéleteket a feleknek, figyeljék a jogerőssé válást, vagy, hogy érkezett-e beadvány, fellebbezés...

Gondolom a határidőkre is figyelmeztetniük kell a bírót.


Gyakorlatilag egy bíró "mindenes" titkárnői, ha valami kérdés van, telefonon ált. a leírókat lehet elérni. (Ez a megnevezésük, szerintem ők írják a jegyzőkönyveket is, habár a fene tudja, lehet, hogy egy Törvényszéken van külön jegyzőkönyvgépelő ember is, de azért ezt nem nagyon hiszem. :))

2012. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmondtad, legalább már ezt is tudom. :) Akkor egy bírósági ügyintéző mennyit keres, azt tudod esetleg?
2012. aug. 2. 23:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Bírósági végrehajtó irodában 130-140k Ft-ot fizetnek a jegyzőkönyvvezetőknek, de jogi végzettség kell hozzá.
2012. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!