Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ha 3 hétig nem...

Mit csináljak ha 3 hétig nem kell mennem dolgozni? Megőrülök!

Figyelt kérdés
Elkezdődött a nyári leállásunk a cégnél, nincsenek megrendelések sem ill. azokat már elintéztük mindet, amik aktuálisak voltak, így csak 21-én megyünk dolgozni. Szakítottam már időt a nyáron a pihenésre is, de ez borzasztó rossz, hogy ennyi ideig nem tudok menni dolgozni, sőt, igazából nem is mehetek, mivel leállt a fuvarozás, a beérkező megrendelések kezelése... Mások persze örülnek, hogy 3 hét szabadság, nekem viszont hiányzik a munka. Mégis hogyan kezeljem a helyzetet?
2012. aug. 1. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg elengedni magadat, ha más nem, nézz filmeket, játssz számítógépes játékokkal, írogass hülyeségeket ilyen fórumokba, stb. Nekem tök jól bejön, ha mással abszolút nem tudom elfoglalni magam. Pláne, ha jól be is rúgsz :P


De hát ismerem az ilyen embereket is, mint te, úgyhogy hiába is mondanám ezt. Akkor a recept neked: tanulj nyelveket, képezd tovább magad a szakmában, csinálj tök fölösleges statisztikákat, amiket senki se fog semmire használni, találj ki új ötleteket. El is megy vele az idő gyorsan, meglásd.


Csak egyet ne csinálj, ha lehet:

Ha vannak beosztottjaid, akkor azokat a kiváló hatékonyságnövelő ötleteket, amiket így kiötölsz, véletlenül se jusson eszedbe bevezetni, miután visszajössz. Szórakozz jól az elkészítésükkel, aztán égesd el őket a kandallóban. Mert nem mindenki olyan, mint te, és ezek az emberek amúgy tök jól megvannak anélkül is, hogy valaki minden új marhaságot ki akar találni nekik, miközben nekik már az eddigiekkel is tele van a f...


Ha így teszesz, mindenki boldog leszesz. Ámen.

2012. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Statisztikák készítése már megtörtént munkaidő mellett is, de azt hiszem, találnom kell újabb ötleteket, mert megőrülök, már az első este is...
2012. aug. 1. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, te ismered a kérdezőt?? :))))

Nagyon jót röhögtem, mikor írtad, h készítsen statisztikát, mondom, jézusmária, ennyire ne túlozzunk szabi alatt, de amikor írta a kérdező, h már kész, felvisítottam. :)))


Kedves kérdező! Takaríts ki otthon! Hívd fel a barátaidat, hátha ők is szabin vannak, menjetek el strandra, tóra, folyóra napozni, fürdeni, vigyél magaddal nehany könyvet, olvasd ki, LAZÍTS!!! Felejtsd el a munkahelyedet.

2012. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj pszichológushoz! Nem viccből írom.
2012. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Első válaszoló, te ismered a kérdezőt?? :))))"


Nem. Élettapasztalat. Volt már ilyen főnököm...

2012. aug. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj a munkatársaim már megszervezték rég ezt a 3 hetet, nyaralás, kiruccanás, miegymás, volt, aki vállalt máshol munkát, én erről lecsúsztam. Egyszerűen nincs kivel és mit csinálnom. Az olyan programok, mint takarítás, szülők / nagyszülők látogatása pedig egy-egy napot igényelnek, amiket egyébként mindig megejtek munkaidő mellett is, szabadnapokon. Egyszerűen ötlettelen vagyok, annyira munkaközpontúvá váltam, vártam mindig az első munkanapot, hogy újra bemehessek dolgozni. Most meg csak nézegetek. Karácsonykor / szilveszterkor is ugyanez lett volna, de akkor hál'isten csak a pirosbetűs napokat kellett kihagynom, vállalhattam munkát pihenőidőben is.
2012. aug. 2. 23:24
 7/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Én ezt nem hiszem el. Kamukérdés.

Hány éves vagy? Ffi vagy nő?


Mondom, ne nyavalyogj, menj le a Balcsira vagy egy bányatóra. Hello, nyár van, 35 fok!!!

És ha bp-i cégről van szó, küldd el nekem a cég nevét, hadd küldjem el az önéletrajzomat, hátha keresnek embert a pénzügyre - álommunkahely, ahol augusztusban kötelező 3 hét szabi.... :)) Meg év végén...

Amúgy tényleg orvoshoz kéne menned. Párkapcsolat? Hm? Szex? Barátok? Könyv? Napozás? Ezek a fogalmakat ismered?

2012. aug. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Párkapcsolat egy ideje nincs (hidegen is hagy az egész), a régi barátokat rég nem kerestem (épp a munka miatt), az aktuális munkatársak pedig már megszervezték a hosszú szabadságukat, és nem akarom őket zavarni, miközben a baráti társaságukkal, vagy épp a családjukkal nyaralnak, üdülnek.

A Balatonon már voltam idén, épp a szabadnapokon, de akikkel voltam szintén nem érnek rá. Nem fosztom meg magam tehát a nyaralástól, pihenéstől, de most egész egyszerűen nincs kivel mennem, épp ezért akarnék dolgozni. Megszoktam, hogy dolgozunk 4 napot, aztán szintén 4 napot nem, tehát volt idő a pihenésre eddig is. De ez a három hét csak az üresség.

2012. aug. 3. 11:04
 9/9 anonim ***** válasza:
hogy vészelted át a 3 hetet?
2013. jan. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!