Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen óradíjat fizetnek egy...

Milyen óradíjat fizetnek egy nyelvtanárnak a Katedra Nyelviskolánál? (olasz nyelv)

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek amúgy a fent említett nyelviskoláról?
2012. júl. 19. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kategóriák vannak a végzettséged és a besorolásod szerint. Az utóbbinál van egy alapszint, ezzel kezded, amikor odakerülsz, aztán a továbbiakban minden szemeszter alatt rajtaütésszerűen meglátogatja valamelyik tanórádat egy felügyelőtanár, és a látott óra kivitelezése alapján állapítja meg a besorolásodat a következő szemeszterre. Nem tudom, most milyen óradíjak vannak, mert én utoljára olyan 8 éve tanítottam ott, akkor 2000 Ft környékén voltak az óradíjak (1800-2400).

Szerettem ott tanítani, szép nagy könyvtáruk van, ahonnan lehetett készülni az órákra, és a társaság (kollégák) is egész jó volt. Az egyetlen hátrány az ilyen nyelvsuliknál, hogy pláne kezdőként esélyed sincs napközbeni órákra, munkaidő után vannak főleg tanfolyamok, erre az időre meg a céges nyelvsulik lényegesen többet fizetnek, mint a lakosságiak.

2012. júl. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A "kezdőt" hogy érted? Én 8 éve tanítok már, tehát tapasztalatom azért "akad":) Nyelviskolánál azonban még nem dolgoztam. A megbízás hogyan néz ki? Tisztességgel kifizetik az óradíjakat? Mit értesz céges nyelvsuli alatt?
2012. júl. 20. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kezdő alatt azt értem, hogy náluk akkor kezdesz, tehát még nincsen felügyelőtanári értékelés rólad. A megbízás úgy néz ki, hogy indulnak tanfolyamok, és megmutatják neked, hogy ezek közül melyikből választhatsz. Amit elvállalsz, arra aláírsz egy szerződést, aztán a megadott időpontokban megtartod. Minden hónapban megadnak 1-2 napot hónap legelején, amikor le kell adni a számlát az előző hónapban megtartott órákról, amit aztán rögtön utalnak is. A fizetéssel sosem volt probléma, mindent korrektül időre kifizettek.

A céges nyelviskolák cégekhez közvetítenek ki tanárokat. Mivel a helyszínt mindig a cég adja, így az iskolának nem kell termeket bérelni, hatalmas adminisztratív apparátust fenntartani, magasabb óradíjakat tudnak kikalkulálni.

2012. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy amikor ott dolgoztam, a kezdőket amolyan középkategóriába sorolták be, tehát nem a legalsó szintre. Oda akkor lehet lesüllyedni, ha számukra rossz órát tartasz (látszik, hogy nem készültél, ügyetlenül improvizálgatsz vagy csak simán csináljátok sorban a könyvben a feladatokat stb.) Meg persze számít a végzettséged.
2012. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönet a felvilágosításért! Ha jól értem, számlaképesnek kell lennie a tanárjelöltnek?
2012. júl. 20. 15:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A nyelvsulikban számlaképesnek kell lenni, méghozzá olyan számla kell, amit költségként elszámolhatnak, és ami után nem kell járulékot fizetniük, vagyis a magánszemélyként kapott adószám nem jó. Egyéni vállalkozónak kell lenned, vagy céget alapítanod.
2012. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!