Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásjelentkezésnél hogy...

Állásjelentkezésnél hogy fogalmazom meg szépen, hogy honnan tudom az illetékes HR-es e-mail címét?

Figyelt kérdés

Nem meghirdetett pozícióról van szó (adminisztrátori kb.), és nem tudom SZÉPEN leírni a mailben, hogy egy ismerősömtől kértem el az ő céges címét, és hogy remélem, ez nem gond.

Tehát egy közvetítő fejvadász cég HR-esének írok.

Minden ötlet érdekel.


Ui.: a kötekedőknek: meg tudom fogalmazni valahogy, de a mai világban kiemelkedően jól kell elküldeni a jelentkezést.


Köszi előre is!



2012. júl. 19. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem kezded el megmagyarázni honnan van a cím az sem baj szerintem... Nekem olyan fura elképzelni, hogy elkezded magyarázgatni hogy XY kutyájának a macskájának a...Na szóval érted. A pályázatod legyen precíz, szép, önéletrajz mutatós, rendezett. Motivációs levélben leírhatod szépen hogy mit szeretnél, és ennyi elég is.
2012. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt írnám:


Tisztelt XY!


YZ nevű ismerősömtől kaptam meg az Ön elérhetőségét és ezúttal szeretném beadni jelentkezésemet az X cégnél meghirdetett adminisztrátori pozícióra.


Önéletrajzomat és motivációs levelemet a csatolmányban találja.


Bízom benne, hogy pályázatom felkelti érdeklődését és hamarosan személyes találkozásra is lesz lehetőségünk.


Tisztelettel:



Elnézést nem kérnék, mert egyrészt így magabiztosabbnak hat a levél, másrészt ha rossz néven veszi (amit nem hiszek), hogy csak úgy jelentkezel, akkor azon az elnézéskérés se segít. Ráadásul a HR-esek amúgy is örülni szoktak ha nő az adatbázisuk, sőt még az is lehet felajánl neked valami más munkát is.

2012. júl. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!:) Így már nem rágódom rajta tovább.
2012. júl. 20. 00:26

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!