Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy operátor mit csinál?

Egy operátor mit csinál?

Figyelt kérdés
Pár napja ráakadtam egy hirdetésre hogy operátort keresnek egy cégnél. Betelefonáltam és azt mondták menjek majd be egy tesztet megírni. Na most én azt gondoltam az operátor az aki a telefont kezeli meg ilyesmi, de ahogy utána olvastam, a gyártósorra kellene menni szalag mellé. Tényleg? Friss diplomás vagyok, nem éppen erre számítottam...Innen be lehet vajon irodába kerülni később? Mennyit fizethetnek? 8 általános kell csak hozzá.
2012. jún. 30. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az operátor a szalag melletti betanított munkás divatosabb neve.
2012. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Aminél 8 általános a követelmény, arról sejthető hogy nem a diplomás tudásra van szükség, hanem a fizikai munkára, és beállhatsz emberi robotnak.


operátor = munkát/műveletet végző


Ha jobb minőségű a munka, akkor gépkezelő az operátor és gombokat nyomogat, ha alacsonyabb, akkor a kezét használja a szereléshez is.


Ez olyan mint a logisztikai menedzser. Jól hangzik, de mégis csak a kamionsofőrt jelenti.

2012. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!


Én hülye meg még meg is kérdeztem hogy "Nem baj ha nincs szakmai tapasztalatom?" Erre mondta hogy nem, nem számít az elég ha van 8 általánosom... Hát akkor ezért. De tényleg azt hittem hogy telefonkezelő az operátor.... óóóóó....

2012. jún. 30. 13:18
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
szerintem a diplomádat tagadd le...
2012. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát már elküldtem az önéletrajzom és abban benne van. De így más nincs is kedvem elmenni a tesztet megírni....
2012. jún. 30. 13:35
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

"

Ez olyan mint a logisztikai menedzser. Jól hangzik, de mégis csak a kamionsofőrt jelenti."


Raktáros, de mindegy.

2012. jún. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

ahhoz képest, hogy diplomád van, elég buta vagy :D

nekem nincs diplomám, mégis tudom mit jelent h operátor...

2012. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor te meg egy diploma nélküli nagyon okos személy vagy.
2012. jún. 30. 17:26
 9/9 anonim válasza:
100%
Az operátor az, akit régen segédmunkásnak hívtak. Csak ma a politikai korrektség nevében mindenre érthetetlen, idegen kifejezést kell használni. Ennek elméletileg az lenne a célja, hogy senki ne érezhesse sértve magát semmi miatt, a gyakorlatban viszont a hatalmat birtoklók és kiszolgálók lelkiismeretének megnyugtatására szolgál. Ez a nyelvezet személytelenebb, így könnyebb elfelejteni, hogy adott esetben például emberekről beszélünk. Diktatúrák használnak egyébként hasonló, valóságot szépítő/elfedő nyelvezetet.
2015. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!