Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérlegképes könyvelők regisztr...

Mérlegképes könyvelők regisztrációját hogyan kell intézni?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvastam, hogy a PM honlapján van valami űrlap,a mit ki kell tölteni, de én nem találom. Meg hogy van valami lista, hogy hol lehet letölteni a 3 év gyakorlatot. Ha én multi számviteli osztályán voltam, az is jó? Vagy hol tudom ezt megnézni? Vagy csak beküldöm, aztán ők eldöntik, hogy elfogadják-e? Mi ennek a díja?
2012. jún. 27. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

93/2002. (V. 5.) Korm. rendelet írja elő a regisztrációs eljárást. Most a nyilvántartásba vétel költsége 9 ezer forint + az erkölcsi bizonyítvány díja (postán lehet venni hozzá nyomtatványt).


Belinkelek egy oldalt, ott jobb kéz felől a "Kapcsolódó anyag"-ot nyisd meg.


Mindegy, hol szerezted meg a gyakorlatot, ha megfelel az elvárásoknak. Dolgozhattál Te tehenészetben is, ha azzal foglalkoztál, ami megalapozza a nyilvántartásba vételed.


Link: [link]


A nyomtatványt még összeverbúválom valahogyan...

2012. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg is van. Mérlegképes adatlap...

[link]

2012. jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Akkor én most kérhetem, hogy regisztráljanak? Multinál voltam tárgyi eszköz könyvelő, de nem könyveltem komplex cégeket.
2012. jún. 28. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:

A számviteli törvény 151. §-a alapján igazolni kell hozzá 3 éves számviteli, pénzügyi, ellenőrzési gyakorlatot.

Nem tudom, hogy a munkaköröd megnevezése alapján belefér-e ebbe a kategóriába.

Én "sima, mezei" gazdasági ügyintézőként vagyok foglalkoztatva, ebbe sincs minden benne, mégis regisztráltak.

2012. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!