Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi fizetést kapnak a...

Mennyi fizetést kapnak a következő munkakörben dolgozók? És milyen keresettek ezek a szakmák

Figyelt kérdés

1 szakács

2 virágkötő-berendező

3 bolti eladó

4 cukrász

5 gyógyszertári asszisztens

6 kézápoló és műkörömépítő

7 kőműves

8 kertész-növényvédő technikus


Előre is köszi a válaszokat.



2012. jún. 25. 11:07
 1/9 A kérdező kommentje:

Ez még lemaradt:

szociális gondozó és ápoló

óvodai dajka

2012. jún. 25. 11:09
 2/9 anonim ***** válasza:

Beosztottként nettóba Magyarországon:


1 átlag 130 ezer

2 átlag 90 ezer

3 átlag 75 ezer

4 átlag 130 ezer

.

.

.

.

2012. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Retekszisz válasza:

szakács: 105

cukrász:115

bolti eladó:90

gyógyszertári asszisztens:110

2012. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szakács: elég keresett (hirdetéseket olvasva), 120 körül keres

köműves: nem annyira keresett, de találsz vele munkát, pályakezdőként 90

dajka: nem keresett, 90 kezdőként

2012. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen egyszerű. A szakács pl. nagyon változó lehet, egy luxusétteremben nagyon sok múlik a szakácson. A Balatonon is azt hallottam, hogy nagyon jól keresnek, ellenben ott csak idénymunka, és nagyon nehéz bekerülni.

Egy ismerősöm szakácsként kiment Finnországba dolgozni, most jött haza, nemzetközi tapasztalattal megbízták egy induló étteremlánc menedzselésével milliókat keres.


A virágkötők szerintem a kötelező bérminimumot.


Bolti eladó a minimálbért de heti 7 napon, napi 12 órában, nem ajánlom.


Cukrász: nálunk van cukrászképzés, évente kidobnak belőlük negyvenet, szerinted van itt ennyi cukrászda? Örül, ha minimálbérért el tud helyezkedni. De ha nyitsz egy cukrászdát jó helyen, akkor lehet, hogy menő leszel.


A gyógyszertári asszisztens jó meló lehet.


Kézápoló és műkörmös, szintén azt tudom mondani, hogyha másnak vagy az alkalmazottja, kevés pénzt keresel, de ha te nyitsz szalont, és jól megy, akkor megérheti.


Kőműves: hát csak akkor érdemes, ha magad csinálod. Nekem egy rokonom kőműves, csak nyárra veszik fel őket, akkor viszont éjjel-nappal dolgozik, télen semmi bevétel.


Bocs, hogy konkrét számokat nem tudok mondani, de általában az a tapasztalat, ha másnak dolgozol, akkor a kötelező minimumot adja, ha te magad vállalkozol, és jól megy, akkor szinte bármiből meg lehet élni, ha ügyes vagy.

2012. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 a szakács miért 105? az is szamunkás bérminimumot kap szerintem, ami most 115 asszem

#5 ezzel egyet értek, addig, hogy "ha te magad vállalkozol, és jól megy, akkor szinte bármiből meg lehet élni, ha ügyes vagy."...bocs, de ez olyan blama, mint ha azt mondanám, hogy játsz a lottón, mert gazdag leszel...

2012. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mikor még otthon dolgoztam nálunk a szakácsok megkeresték a 200 nettót, szóval nagyon nem mindegy hogy hol szakács valaki. Egy falu végi kifőzdében azért messze nem ugyanannyit keresnek mint egy jól menő első osztályú étteremben, és nem mindegy az sem hogy 300 órát melóznak, vagy csak 160-at, valamint van ahol kapnak a jattból is.
2012. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Retekszisz válasza:
Én a 105-öt a 2011-es országos átlag alapján írtam.
2012. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az "országos átlag" ami papíron van elég messze van a valóságtól, meg a fizetések is a bejelentett fizetésektől. Vendéglátásban senki sem azt kapja amennyire be van jelentve, max a mosogató.
2012. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!