Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jó lesz ez egy...

Szerintetek jó lesz ez egy újságírásos diákmunkára való jelentkezéshez? Nagyon, nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Azt írja, hogy írjunk magunkról, de nem sablonos önéletrajzot, hát nekem ezt sikerült összehoznom:



Én egy kalandvágyó, elég optimista, tipikus tini lány vagyok, aki végre szeretné magát kipróbálni a felnőtt, felelősségteljes világban. Kicsit félénk vagyok, az önbizalmamra ráférne egy kis bíztatás, dicséret vagy elismerés. Ezért is szeretném magam kipróbálni az újságírásban. Az igazat megvallva nem merek magamról írni, nem érzem azt, hogy dicsérhetném magam, de természetesen a rossz oldalamat sem szeretném bemutatni. Most mégis megpróbálkozom ezzel a feladattal és talán sikerül megtalálnom az arany közép utat.


Az iskolában mindig mindent ki tudok magyarázni, a többieknek sokat segítve a jobb jegy illetve az intő elkerülése érdekében. :) Ma például egy egész olasz csoportnak kiharcoltam a jobb jegyet egy igen szigorú tanárnál. Valaki a 2,4-es átlagára hármast kapott, valaki a bukástól menekült meg miattam. Magamért nem kellett harcolnom, bőven meg volt az ötösöm, ugyanis elég jól mennek a nyelvek. Mióta a (a sulim neve, csak ide nem írom ki) Gimnáziumba járok elkezdtem tanulni németül, majd kilencedikben (azaz idén) felvettem az olaszt is. Majdnem kitűnő olasz nyelvi átlaggal zártam az évet, a németem bajosabban, de négyesre sikerült, pedig kétszer is voltam cserediák Regensburgban, egy csodálatos német kisvárosban.

Külön tanárnál idén kezdtem el az angolt, már a második tanfolyam végén járok. Oroszul anyanyelvi szinten beszélek, csak a helyesírással van gondom, mert azt sosem tanultam, csak házilag. Édesanyám orosz származású, otthon sokszor az ő nyelvén beszélünk, így elég sokat tudok. Jövőre szeretném letenni a nyelvvizsgát. Érdekelnek más kultúrák is, például az ázsiaiak, azon belül is a koreaiak. Rajongok a zenéjükért, a konyhájukért és magáért az országért.

Érdeklődési köröm a nyelveken és Keleten kívül az olvasásba is elér. Olvasni csodálatos dolog. Magával ragad a cselekmény, és a könyv befejeztével én magam szövögetem tovább a szálakat. A régi szereplőket újakkal egészítem ki, reális vagy fikcionális dolgokat képzelek bele. Leírni sosem szoktam, pedig talán egy teljesen új könyvsorozat is kitelne belőle. A fantáziám határtalan. Ez egocentrikus megnyilvánulás volt, vagy csak szimpla megnyílás? Nem tudom...


Végezetül megemlíteném, hogy egy időben blogot vezettem, de áttértem a blog-szerű honlapra. Apró életképeket, kisebb irományokat teszek rajta közzé. A meglátásaimat dolgokról, vicces történetecskéket.


Remélem elnyerte tetszésüket és legalább egy kicsit is érdekes volt számukra, amit írtam.


(Itt a nevem van), egy 9. osztályt egy hét híján elvégzett lány, aki nagyon vágyik erre a munkára. :)



2012. jún. 11. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég bizonytalan, munkához nem ilyet kell írni. Határozottabb, komolyabb hangvételű legyen az életrajzod.

Én valahogy így írnám inkább:


Gőz Gizi vagyok, egy kalandvágyó, optimista lány, aki végre szeretné magát kipróbálni a felnőtt, felelősségteljes világban. Ezért is érdekel a felajánlott újságíró állás.


Az iskolában mindig mindent ki tudok magyarázni, a többieknek sokat segítve a jobb jegy megszerzésében illetve az intő elkerülésében. Ma például egy egész olasz csoportnak kiharcoltam a jobb jegyet egy igen szigorú tanárnál. Valaki a 2,4-es átlagára hármast kapott, valaki a bukástól menekült meg miattam. Magamért nem kellett harcolnom, bőven megvolt az ötösöm, ugyanis elég jól mennek a nyelvek. 2007 óta, amióta a (a sulim neve, csak ide nem írom ki) Gimnáziumba járok, elkezdtem tanulni németül, majd kilencedikben (az idei tanévben) felvettem az olaszt is. Majdnem kitűnő olasz nyelvi átlaggal zártam az évet, és németből is jó minősítést szereztem. Kétszer is voltam cserediák Regensburgban, egy csodálatos német kisvárosban.

Külön tanárnál idén kezdtem el az angolt, már a második tanfolyam végén járok. Oroszul anyanyelvi szinten beszélek. Mivel édesanyám orosz származású, otthon sokszor az ő nyelvén beszélünk. Jövőre szeretném letenni a felsőfokú nyelvvizsgát.

Érdekelnek más kultúrák is, például az ázsiai, azon belül is a koreai. Rajongok a zenéjükért, a konyhájukért és magáért az országért.

Érdeklődési köröm a nyelveken és Keleten kívül az olvasásra is kiterjed. Olvasni csodálatos dolog. Magával ragad a cselekmény, és a könyv befejeztével én magam szövögetem tovább a szálakat. A régi szereplőket újakkal egészítem ki, reális vagy fikcionális dolgokat képzelek bele. Leírni sosem szoktam, pedig talán egy teljesen új könyvsorozat is kitelne belőle.


2010-2011-ben (vagy amikor vezetted) blogot vezettem, de áttértem a blog-szerű honlapra. Apró életképeket, kisebb irományokat teszek rajta közzé. A meglátásaimat dolgokról, vicces történetecskéket. Írásaim ezeken az oldalakon olvashatók: www.valami.blog.hu, www.oldalam.hu (nyilván ide a blog és az oldal címe kerüljön).



Emellé még csatolj egy rövid vázlatot az eddigi tapasztalataidról, eredményeidről. Vázlatosan sorold fel, milyen nyelven milyen szinten beszélsz, milyen anyanyelvi versenyeken értél el eredményeket. Kérj a magyartanárodtól egy ajánlást, azt is csatold a jelentkezéshez. Valamint jó lenne egy pár soros motivációs levél, amiben 4-6 mondatban kifejted, miért alkalmazzanak pont téged. Ilyeneket írhatsz bele, hogy pl. mivel x nyelven beszélsz, több forrásból tudsz tájékozódni, stb. Az önéletrajzban nincs, de itt fontos a megszólítás és elköszönés. Azért levél.


Sok sikert!

2012. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huhh, nagyon köszönöm! Rengeteget segítettél nekem! Mindent megfogadok!
2012. jún. 11. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!