Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két teljesen külön munkakör...

Két teljesen külön munkakör (takarító, adminisztrátor) betöltetése egy munkaidőben jogszerű lehet?

Figyelt kérdés

Milyen Munka Törvényköve szerinti szabályozás engedélyezi azt, hogy két teljesen különálló munkakört akarnak velem elláttatni egy munkaidőben, 6 órában?

Előre is köszönöm a tájékoztatást!


2012. jún. 5. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Tudod, ez nem így működik. Voltaképpen rengetegen csinálnak hasonlót. (Dajka: takarít, gondoz, bolti dolgozó: takarít, pénztárban van, árufeltölt) Nem tudom, hogy milyen munka pontosan, amiről beszélsz, de ha háborogsz, akkor add nekem, vagy másnak. A mai világban örülni kellene, hogy van egyáltalán munkád.
2012. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs az mtk-ban kizárás, hogy az egyik munkakör miatt nem lehet a másikat is végezni.
2012. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

A háborgás jogát fenntartom magamnak.Azért kértem itt segítséget, információt mert azt hittem talán kapok is!

Amikor az egyik munkakör betöltése sem megy 6 órában, de elvárás a másikat megcsinálni ugyanebben az időben akkor igenis háboroghatok!Szerintem.

Mégegyszer köszönöm!

2012. jún. 5. 14:35
 4/6 anonim ***** válasza:
A háborgást lehet próbálni, csak sok értelme nincs, ugyanis ha benne van a munkaszerződésedben (vagy az azt kiegészítő munkaköri leírásban), akkor akár 4 féle különböző munkát is el lehet végeztetni a dolgozóval, a megadott fizetésért. Ezt semmi sem tiltja. Az, hogy erre nincs időd az egy más kérdés lehet, de ez hogy "takarító, adminisztrátor" kicsit tág abból a szempontból, hogy van-e rá elég időd, de azzal, hogy több feladatot adnak, nincs semmi gond. Mint ahogy az első is mondta, nem vagy egyedül.
2012. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk például alap munkakörtől függetlenül, mindenkinek (értsd kisfőnök-nagyfőnök-beosztott) benne van a munkaköri leírásában a feladatok között, hogy "a munkakörnyezetének tisztán tartása". És ebben benne van a teljes cég (kb 2000nm telek, 300nm épület) takarítása.
2012. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Itt a baj, hogy a munkaköri leírásom most készült el, pedig már 9 hónapja dolgozom.A munkaszerződésem pedig takaritó munkakört jelöl. Na ezért kérdeztem, amit kérdeztem.

8 hónapja viszem mind a két munkakört, de nem mindegy hogy piszkálhatnak -e ha idő hiány miatt elmarad valami vagy sem!

Félre ért aki azt gondolja, hogy kekeckedni akarok, csak nem mindegy hogy mit ír alá az ember!Mert ha már aláírtad akkor lehet panaszra menni a sóhivatalba, ezzel szerintem egyet értünk.

Mégegyszer köszönöm.

2012. jún. 6. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!