Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állás-üzemorvosi vizsgálattal...

Állás-üzemorvosi vizsgálattal kapcsolatban tanácstalan vagyok. Szerintetek kamu?

Figyelt kérdés

A következőben szeretnék tanácsot kérni: Jelentkeztem egy állásra felszolgálónak, egy hamarosan nyíló vendéglátó egységbe. Felhívott a pasi h oké, megfelelek. Megbeszéltünk egy időpontot h találkoznánk (NEM a leendő munkahelyen hanem teljesen máshol) és ott aláírnám a szerződést. DE itt jön a csavar: szükséges egy egészségügyi kiskönyv ehhez a munkakörhöz és ehhez ugye üzemorvosi vizsgálat kell. na most nekik van saját üzemorvosuk, de nem Pesten. És persze pénzbe kerül a vizsgálat (15-20 e Ft) Azért h nekem ne legyen plusz költségem az utazással, azt mondta h megoldható lenne a dolog úgy h az orvos engem szépen felhív, és telefonon bediktálom h van-e vmilyen betegségem, ő ez alapján kiölti, lepecsételi a könyvet, és annak az egyik példányát majd én megkapom az 1. munkanapon.

Ennek az árát viszont a szerződéskötéskor kéne átadnom, és ezt az első fizuval visszaadják.


Na most nem gyanús ez? Már csak azért mert egy ilyen vizsgálatot azért komolyan kell venni, meg ez az előre odaadom a pénzt is kicsit fura.

Soha nem dolgoztam még, nincs tapasztalatom, ezért kérem a tanácsotokat.



2012. jún. 3. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Na figyu, ez egy iszonyù kamu. Üzemorvosi vizsgàlat neked nem kerülhet SEMMIBE! Illetve nem neked. Annyira csòrò a pasas, hogy te fizeted ki a dokit? Vagy csak pàr hètre kellesz ès az elsô fizu utàn kirùg... Oda ne menj!!
2012. jún. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Minden vállalkozásnak kell lennie szerződésben üzemorvossal. Annak pedig az a dolga, a dolgozókat felvételkor és évente egyszer megvizsgálja. Mindezért a vállalkozó fizet a dokinak.

Amúgy EÜ könyvhöz kell tüdőszűrő, vizelet vizsgálat , van ahol elsőnek bőrgyógyászatra is elküldenek és EKG-ra is.

2012. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Fú akkor jól sejtettem h valami nem stimmel itt.

Köszi szépen!

2012. jún. 4. 07:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!