Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliai munka? Infók kellenének!

Angliai munka? Infók kellenének!

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem ,hogy szerintetek megéri kimenni valami gyárba,vagy étterembe mosogatni,vagy akármi mást melózni egy évre.

Milyen fizetések szoktak lenni ,és abból mennyit lehet megspórolni a szálláson meg a kaján kívül.



2012. jún. 3. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyárban szalag munkán, meg mosogatással kb 800-950 fontot tudsz keresni, azaz a minimálbért kapod, óraszámtól függ hogy mennyit. A szobabérlés nem olcsó, ha Londonba jössz itt még drágább, egy single szoba olyan 350 font/hó számlákkal, a kaja 1 főre ha spórolsz megvan 100-120 fontból.

A mosogatás iszonyat kemény, monoton, lélekölő meló, de ott legalább az étkezés ingyenes. Angolul persze mind a gyárban, mind egy étteremben kell tudni, anélkül esélytelen, meg az ügyek intézéséhez is kell hogy tudj kommunikálni.

2012. jún. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szoba bérlésnél az sem mindegy hogy hol és milyen körülmények közt akarsz lakni, mert lakhatsz egy ablaktalan lukban a gettóban is nagyon olcsón, meg egy biztonságos környéken szép lakásban bérelt szobában drágábban.

Itt nézz körül:

[link]

2012. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem takarítani, meg gyári munkára menni nem éri meg, mert nem keresel vele sokat. Oké, megkapod a minimálbért, ami átszámolva tök jó, de ha a minimálbérből kell megélned Angliában, akkor az bizony egy nagyon halovány összeg. Ha egy tisztességes szakmával, szakmai tapasztalattal és jó angol nyelvtudással érkezel, akkor megéri, de amúgy nem.
2012. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

figyeled, mindjárt megmagyarázzák hogy már elmenni innen se éri meg mert semmit nem keresel a végén vele, vicc :D

Tudod az első amit tanulj meg hogy egy magyarnak egy másik magyar a legnagyobb ellensége akárhol vagy de pláne külföldön.

Ha ilyenre akadsz mikor kimész kerüld el messzi, mert ez a csótány nép ez kifúromkodik még ott is, ezért gyűlölik mindenhol ha csak meghallják hogy magyar vagy.

2012. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki otthon csak vegetál a minimálbérből, és valahogy sikerül elindulnia nyugatra az nem fog rosszabbul élni, sőt.

Ha otthon a megtakarításod közel 0 volt, itt kint még a minimál bérből is félre lehet tenni ha okosan beosztod a pénzt, és olcsó szobát veszel ki.

Ha csak 150-200 fontot teszel el minden hónapban, az évi 2400 font, plusz mivel visszakapod az összes befizetett adót, az még kb 600-700 font. Egy év alatt 3000 fontod van, ami mai árfolyammal számolva 1.104.000 ft.

Aki otthon minimálbérből él azoknak ez csak álom, és ha okosan befekteted akkor máris előre léptél a semmiből.

Persze jobb ha itt sem minimálbérből, nadrágszíjat húzogatva kell élni, de van akinek nagyon is megéri.

2012. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem hogy ezt egyedül egy idegen országban végigcsinálni nem egyszerű, ha párban vagytok akkor viszont már jóval könnyebb, a költségek is feleződnek, valamint a megtakarított pénz is több.
2012. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Költségek is feleződnek" ??

Ha olyan lakást választasz ahol a rád eső részt kell kifizetned, pl nekem 55 font volt egy hétre a szállás és benne volt a rezsi meg a bérbeadó haszna is. Ugyannyit fizetett a párom is. Tehát nem feleződött. Ha bérletet vettem akkor neki is kellett. Persze használhattam az övét is, de ez ritka eset amikor nem együtt mész a pároddal vagy ...

Szóval studio flat esetében, azaz garzon lakás esetében érvényes a feleződés. De ha van 2 szoba akkor ki lehetne venni 4-en is és akkor már egész elviselhetőnek tűnik.

Bár én 5 évvel ezelőtti árakat ismerek. Érdekelne, hogy mennyi most egy szállás odakinn. Haverom most toppant ki. Mosogat. És a szállásra költ heti 85 fontot és két csaj mellé rakták be őt a szobába. A házba pedig 11. személy már asszem. Nem sok egy kicsit ezért? Én anno ilyen helyen 50 font körül fizettem volna és egy jobb helyen volt 65 font egy hétre. De akkor 4-en laktunk egy 3 szobás panel lakásban. Teljesen kulturált körülmények között.

Szóval a fenti hozzászólóknak van igaza, mert ha keveset is, de félre tudsz tenni. Még ha nem is olyan sokat, de lehet félre tenni. Idehaza ha megkapsz igen jó esetben 100-at (pl), akkor abból jönnek le a költségek. Ott a megkapott összegből ha levonsz mindent, akkor megmarad az itteni 100nak megfelelő ö9sszeg, amit félre tehetsz. De ha a 2 szabadnapodon is vállalsz melót akkor már jobban jöhetsz ki.

Adót pedig egy határig kapsz vissza. Akkor az első 5000 font után nem kellett adót fizetni, vagy ha befizetted, akkor visszakapod valamikor. Ami max 5-600 font volt akkor (kb).

Lakást pedig lehet még keresni a londonimagyarok.hu vagy magyaroklondonban.hu -n is. Első lépésnek lehet jó ez is.

2012. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt hogy a költségek is feleződnek úgy értem hogy kivesznek egy dupla szobát, ami most itt Londonban biztonságos környéken a 3-as zónában olyan 500-600 font/hó számlákkal, és nem tömegszálláson, és felesben fizetik. A bevásárlásnál is lehet nagyobb, és olcsóbb kiszerelésű kaját venni, szintén felesben.
2012. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!