Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha mindenképpen külföldre...

Ha mindenképpen külföldre akarok menni dolgozni és ott is élni, akkor milyen szakra menjek továbbtanulni szerintetek értségi után?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 11:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Magyarország a nyugdíjasok ingyenes utazását (ami szintén vonatkozik minden EU-állampolgárra) fizeti, elképzelem ahogy két külföldi nyugdíjas hőbörög azon hogy "másutt ingyen van" :D
2012. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én egyelőre még itthon tanulok, de szintén külföldre akarok menni. Eleve ott akartam kezdeni az egyetemet, csak a szüleim nem akartak támogatni, 200 eurós koli meg hasonlók... így itthonmaradtam és most, a jó eredményeimért, harmadévre elnyertem egy Erasmus-ösztöndíjat Ausztriába (ahova eleve menni akartam) és így kint tanulhatok októbertől. Egyébként közgazdásznak tanulok, logisztika szakirányon, szerintem ebben is nagy lehetőségek vannak, külföldön jól megfizetik (persze nem egy orvos fizetés, de így 22 évesen már kereső leszek, míg orvosival 26-8 évesen is alig). A munka kényelmes, irodai munka, csak annyira stresszes, mint bármelyik másik, az osztrák fizetés pedig bruttó 1500-2000 euro körül van, diplomával néha 2500-at is megadnak (szemben az itthoni 100-120ezres fizetéssel).

Viszont ha mindenképp itthon akarsz egyetemre járni, olyan szempontból nem ajánlom a közgázt, hogy a következő évre nagyon levették az államilag támogatottak számát, ezért szinte biztos, hogy fizetned kellene itthon, nem is keveset. Ennyi erővel tényleg külföldre is mehetnél, azzal járnál a legjobban.

Vagy kezdj el egy mérnök szakot, bár azzal számolj, hogy nagyon kemény és a nagy része nem fejezi be egyáltalán (időben meg szinte senki sem).

2012. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"olyan szempontból nem ajánlom a közgázt, hogy a következő évre nagyon levették az államilag támogatottak számát"

Ez egy rossz indok. Attól, hogy csökkentek a helyek, még lehet próbálkozni. Aztán vagy ő kerül be, vagy nem. Vagy költségtérítésesre kerül be, amiből lehet kedvezményeket kérni, jól tanulni és ösztöndíjas lenni vagy átsorolni, meg úgy hallottam (lehet hogy csak a mi sulinkban) hogy indulnak a hivatalos ösztöndíjon kívül új programok is. Ha jól tanul valaki, simán megérheti, de ha nem, akkor is érdemes osztani-szorozni. Persze nem akarok lebeszélni senkit a külföldi tanulásról, mert az egy jó dolog.

2012. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
miért Orbán Viki bácsi mi hasznot teremt Magyarországnak? Semmit!Mégis csak kér! Ha külföldön jobb lehetőségeid vannak menj csak oda, járj sikerrel! Sok sikert hozzá!
2015. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!