Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az a 47. 000Ft, amit a közmunk...

Az a 47. 000Ft, amit a közmunkáért kap valaki az fix, vagy lefaraghatnak belőle? Mert én ebben a hónapban 8 ezerrel kevesebbet kaptam.

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm, aki közmunkás most, azt mondta, hogy ő teljesítménybérben szedi a szemetet. A hír24.hu-n is olvastam, hogy kaphat valaki kevesebbet ennél az összegnél, annak függvényében, milyen volt a teljesítménye. De ha hiányoztál, akkor is kevesebbet kapsz, úgy tudom arra a napra nem jár semmi.
2012. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sándor G ***** válasza:

nem kaphatsz kevesebb bért, 47ez.ft.nál, ez törvényileg járó összeg, ha mégis kevesebbet utalnak,kérdezz rá az irodában,és nem utalják át, nyugodtan jelentsd fel öket.

Olyan nincs hogy nem jelensz meg egy munkanapon, +hiányzol.

Akkor ugyanis már az elején kirugnak, igazolatlant kapsz, és vége.

Ha rendes a brigádvezetőd, esetleg beír 1nap szabit, és azt fizetik, is.

De ha nincsen szabid,és igazolást sem tudsz hozni, akkor nem lesz beírva a napod, tehát igazolatlan, és fegyelmivel küldenek el.

2012. máj. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én amikor közmunkás voltam, egyik nap orvoshoz volt időpontom. bementem az irodába, és elmondtam az egyik munkaügyis hölgynek, aki felírta valahová, azt mondta elmehetek aznap, de akkor kb. 3000 forinttal kevesebbet kapok. Kevsebbet is kaptam. A többieknek sem volt szabi. telefonáltak az irodába, ha nem tudtak menni valami miatt, és utána ők ledolgozták általában. Ha volt szabi, nem szóltak róla nekünk? A teljesítménybéres híreket sajna még nem találtam meg a neten. Ja, én tavaly voltam közmunkás Pesten.
2012. máj. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


A fenti cikkben is írnak a teljesítménybérről, de nem minden köznukás dolgozik így.


"A teljes munkaidőben foglalkoztatott közmunkások bére – attól függően, hogy igényel-e szakképesítést a munkakör betöltése – 57 ezer, illetve 78 ezer forint lesz havonta a Magyar Közlönyben szerdán megjelent szeptember 1-től hatályos kormányrendelet szerint. Teljes munkaidőben a havibér 57.000 forint, a hetibér 13.120 forint, a napibér 2.624 forint lesz. Teljesítménybérezésnél a teljesítménykövetelmények száz százalékos és a teljes munkaidő teljesítésénél a közfoglalkoztatási bér kötelező legkisebb összege 57.000 forint. A követelmények száz százalék feletti teljesítésénél azonban a bér növelhető, illetve csökkenthető is abban az esetben, ha a követelményeket nem teljesíti a közfoglalkoztatott."

2012. máj. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hiányoztam, és nem is lógtam, vagy nem jelentem meg. Szóvá tettem, de nem sok mindent tudtak rá mondani. Szomorú ez a magyar helyzet.
2012. máj. 26. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent tudtak rá mondani? Mivel magyarázták akkor, hogy kevesebbet kaptál? Megígérték legalább, hogy utólag kifizetik? B*sszák meg az ilyenek.
2012. máj. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, mindent megtehetnek :(

Egy jó állást megbecsülnék, az tuti, ez a közmunkaprogram egy nagy kamu.

2012. máj. 28. 17:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a bérpapírod. Tőled is vonják a 16%-os adót nem?
2012. jún. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!