Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan, vagy létezik...

Van itt olyan, vagy létezik olyan, aki kiment külföldre, de nem talált munkát és hazajött?

Figyelt kérdés

2012. máj. 12. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem eleg sokan vanank ilyenek, foleg akik nem beszelik az adott orszag nyelvet.
2012. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm 2-szer is így járt. Kőműves. Egyszer Olaszországba ment ki, elvégezte a munkát, nem fizették ki, hazajött. Másodszor Ausztriába ment, de egy nap múlva hazajött, mert az ígért szállás annyira putri volt, hogy nem is akart ott maradni. Szerintem sok az átverés, ha nincs piacképes szakmád, és nem beszéled a nyelvet, akkor nagyon rá lehet faragni.
2012. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is Angliában jártunk így, nem tudtuk a nyelvet és így nem vettek fel sehova, aztán mikor már csak annyi pénzünk volt, hogy a buszjegyet ki tudtuk fizetni inkább haza jöttünk.
2012. máj. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Aki semmi nyelvtudással kimegy, az csak magára vessen.
2012. máj. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Én anno Hollandiában jártam így, szintén a nyelv volt a gond. Hiába beszél minden holland tökéletesen angolul, kell a flamand nyelv ha normális munkát akarsz.
2012. máj. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy vannak ilyenek csak ők nem írnak róla blogot meg nem szájhősködnek. Nincs is mivel. Én is inkább titkolnám aki előtt lehet, hiszen az embere reakciója az amit itt is olvashatsz. "hülye vagy hogy megpróbáltad"
2012. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen, sokan vannak így. Tipikusan akik azt hiszik, hogy kinn kolbászból van a kerítés, és "úgyis kapok nyelvtudás nélkül is konyhai kisegítő munkát 10 ezer euroért", azok hamar kullognak haza.


Különben nem is értem, szerintem tiszta sor, hogy akkor menjen ki az ember, ha már van munkahelye. Egy tisztességes szakmával nem is olyan nehéz, ismerősöm már évek óta kinn van varrónőként, azt mondja, milliószor jobb a helyzete, mint itthon, dacára annak, hogy ott ő csak egy bevándorló.

2012. máj. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Különben nem is értem, szerintem tiszta sor, hogy akkor menjen ki az ember, ha már van munkahelye. "


Nem lehet általánosítani, erre is van rengeteg ellenpélda. Londonban élünk a párommal, és úgy jöttünk ki hogy egyikünknek sem volt előre munka intézve, sőt szállás sem. A hostelből a 2.-ik napon sikerült kiköltözni az albiba, én 5 nap múlva dolgoztam (2 helyre is felvettek volna), ő pedig 1.5 hét múlva állt munkába.

2012. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
igen akad ellenpélda is de tényleges nyelvtudás nélkül eléggé lutri, valamint kell egy diploma vagy egy jó szakma,mert ha egyik sincs ha folyékonyan beszéled a nyelvet akkor is csak ott tartasz mint az adott országban bárki akinek van 8 évfolyama pl,sajna a magyar nem jelent előnyt sehol..:/
2012. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!