Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már valakinek ilyen...

Volt már valakinek ilyen főnöke? Ha igen, mit csinált ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Olyan helyen dolgozom, ahol fix munkaidő van nyolctól négyig, hétfőtől péntekig, túlóra nincs. Hétvégente angoltanárhoz járok, mert ugyan nyelvtudásom van, de nyelvvizsgám nincs. A főnököm valahonnan megtudta, hogy honnan azt nem tudom, mert én senkinek sem mondtam. Behivatott, és azt mondta, hogyha nem hagyom azonnal abba, akkor kirúg. Miután megkérdeztem, hogy mégis milyen alapon, annyit mondott, hogy nem bírja elviselni, ha az alkalmazottai többet tudnak nála.

Róla tudni kell, hogy van három diplomája, nekem egy sincs, és két felsőfokú nyelvvizsgája (angol, német), legalábbis papíron. Ugyanis a múlt hónapban könyveltem egy olyan számlát, amit egy fordító iroda állított ki, egy ötsoros angol nyelvű e-mail lefordításáért.

A kérdésem: megtilthatja, hogy tanuljak a saját pénzemen, a szabadidőmben? Ha igen, milyen alapon? Mert ettől nem vagyok kevesebbet a munkahelyemen, és nem végzem rosszabbul a munkámat.



2012. máj. 3. 10:11
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
Hogy tilthatná már meg?
2012. máj. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megtiltani nem tilthatja meg, hogy a szabadidőben mit csinálsz. Ha úgy tetszik f@szkorbáccsal vered magad otthon, semmi köze hozzá.


Ellenben ha ilyen jól kémkedik (és ekkora s3ggfej) akkor akármilyen mondvacsinált indokkal kirúghat.


Azt javaslom válts angol tanárt (lehetőleg a város másik végébe) és mindenkinek sírd el a munkahelyeden, hogy mennyire szerettél angolul tanulni de sajnos nem lehet tovább...

2012. máj. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az angoltanár a másik városban van. A munkahelyemtől 65 km-re. De nagyon sok úgymond haverja van, akikkel együtt kocsmázik hétvégente, meg munka után is, néha munkaidő alatt is, úgyhogy sok besúgója van.
2012. máj. 3. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:
nem tilthatja meg,szerencsére nekem nem volt ilyen főnököm,sőt a jelenlegi főnökömmel nincs bajom
2012. máj. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi köze hozzá!

Legközelebb ha rákérdezz, mond azt amit hallani szeretne te meg igenis tedd le a vizsgát!!! Ja és ezentúl, ha a főnök beszélni szeretne veled, diktafont kapcsold be!!!

2012. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!