Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közszolgálati dolgozóként...

Közszolgálati dolgozóként ilyen esetben semmilyen utazási kedvezmény nem jár?

Figyelt kérdés

Tavaly december óta dolgozom kormánytisztviselőként egy állami cégnél. Az állandó lakhelyem a munkahelyemtől 200km-re találhat és hétvégente szeretnék hazautazni. Elvileg járna a 86% kedvezmény Mávra, Volánra, de megmondták, hogy ezt ne is kérjem, mert a cégnek nincs rá pénze.

Mostanában osztogattak a kollégáimnak ilyen 50%-os utazási kedvezményre jogosító utalványokat. Én nem kaptam. Mikor rákérdeztem, azt válaszolták, hogy egy éve eltöltött munkaviszony után jár csak.

Így tehát semmilyen kedvezményre nem vagyok jogosult, hiába dolgozom a közszférában?

Engem ez a kérdés különösen érint, hiszen havi szinten több tízezer forintot, kb a fizetésem harmadát utazom el.

A vicc az egészben, hogy pont ma számoltam ki, hogy így ha autóval járnék, olcsóbban jönnék ki még a 450Ft-os benzinár mellett is, mintha tömegközlekednék. Az időről, kényelemről már ne is beszéljünk...


2012. ápr. 6. 22:32
 1/4 anonim válasza:
Hát bizza ez így van...Járj autóval, sajnos ezt az időazkot ki kell bőjtőlni, míg kapsz. De gondolom te könnyebben autózol kormánytisztviselőként, mint én közalkalmazotként és félre értés ne essék, nem tőled iregylem vagy sajnálom a jövedelmedet, de az, hogy a próbaidő után nem, hanem csak egy évre kapunk ilyet, ez jellemzi ezt a szegény országot.
2012. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kösz a választ! Hát ez akkor tényleg szívás.

Amúgy azért dolgozom ilyen távol a lakóhelyemtől, mert ezelőtt ott évekig voltam munkanélküli és meguntam. Eldöntöttem, hogy oda kell menni, ahol munka van. Hála istennek a lakhatásomat sikerült albérlet nélkül megoldani. Így is mire kifizetem a havi utiköltségemet, a rezsit, kb naponta 1000Ft-om jut kajára, ruházkodásra, szórakozásra, tisztálkodásra, minden egyébre. Gyerekem még nincs. Ha ebből még el is kéne tartani valakit, nem tudom mi lenne... Persze nem panaszkodni szeretnék. Mindenki döntse el, hogy ez sok vagy kevés. Biztos vannak nagyon sokan, akik ennél kevesebbet keresnek.

2012. ápr. 6. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

"Elvileg járna a 86% kedvezmény Mávra, Volánra, de megmondták, hogy ezt ne is kérjem, mert a cégnek nincs rá pénze."

Attól még kérheted, mert a törvény szerint járna.

Meg kell oldaniuk. Aztán lehet, hogy úgy oldják meg, hogy kirúgnak téged.

2012. ápr. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Attól még kérheted, mert a törvény szerint járna."

Tudom. De ekkor attól tartok, maradna az a vezrzió amit írtál. :S

2012. ápr. 7. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!