Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatók vs. Munkavállalók,...

Munkáltatók vs. Munkavállalók, miért megy ez nálunk?

Figyelt kérdés

Sokan beszélik a kereslet/kínálat arányát, és arra a fogják hogy a munkáltató bármit megtehet úgy is jön helyette 20 másik.

Párom és én is 23 és 24 évesen már belekóstoltunk ebbe. 1000 email, interjúk próbanapok. (Borsod) Barátnőm vendéglátós+számviteli okj én még egyetemen vagyok. Én hiába tanulok eddig 4 melóhelyem volt. Az az igazság személy szerint merem azt gondolni hogy nem munkanélküliség okozza a gondot. Egyszerűen mi munkavállalók vagyunk birkák és aki dolgoztat az beleszokott ebbe. Mer' mindegy az neki.


Próbanapozás: nincs ilyen a munka törvénykönyvében: nem megyek. Panel kisbolt újgazdag paraszttal vissza címkézett áruval 250ft/órával. Párom ment dolgozni. Majd 1 hét leforgása alatt már 14-15 órára nyúltak a napok, karácsony napján nem akarta hazaengedni?? Hazajött köv. nap ment melóba a főnök meg akarta ütni?! Fogtam magam mentem és felnyomtam egy ellenőrzésre bolt bezárt..


Jómagam is dolgoztam multinál(USA cég): Tavaly nyári hőségben, a csarnokban 42,7fok nem akartak kiengedni hőségszünetre.. Termelésvezető meg lógatta a lábát a légkondis irodában, megfenyegettem finoman a munkaügyisekkel.. lám kiengedett.. A szörnyű az volt hogy kollektíven mindenki be volt tojva mer' jaj az a főnök.. Nem lett bajom.. Mostani melóval (bár diákmunka), korrektséget várok és kapok, ha ugrani kell ugrok, nem kell "megmutatni" a melót... De a call centeres teljesítménybért ugyan úgy visszautasítottam. Mentem máshová. Barátnőm éjszakázik 9 óra 3000 forint/estét ajánlottak. Majd rájöttünk ez ló*asz éjszaka+ennyiért?... ez féléve volt... de főnök olyan hogy élére kér mindent, standolás stb... azóta sem talált senkit aki megfelelt. Erre csörög a teló nagyon kell párom... jó 5000/éjszaka bele is ment. :D


A fentiket nem azért írom mert dekirályak vagyunk de pl osztrákban bevett dolog a korrektség az e-mailekre válaszolás stb.. Aki nyíg hogy nem fizetik túlórát meg a napjait az miért nem tesz ellenne??


2012. márc. 28. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Végül is mi a kérdés?? Mertél szólni.rendben.

A kollégám is mert szólni,ott később mondvacsinált okkal kirúgták.

Ha van valami panasz,pletykaszinten terjesztik,hogy senkinek ne legyen baja belőle.Persze a munkaadó is megtudja,és jön a válasz rá:Ha valakinek nem tetszik valami el lehet menni.Helyette 50 embert is feltudnak venni.

Hőségről: Csarnokban dolgozom.Itt aztán van meleg.Légkondi csak az irodákban van,Folyik a víz a hátadról.Van szünet,kimehetsz,de hová? ki a melegbe.Megint mert szólni valaki hogy legalább ventilátort vegyenek.Nincs rá keret.De 1 hónappal később az illetőt elküldték "létszámleépítés" címen..

A legtöbb ember nem tud válogatni,és bizony félti az állását.Én is.Több mint 1 évig nem kaptam melót.Végre dolgozom.Kapok fizetést.Inkább befogom a szám,mert tudom,nem vagyok pótolhatatlan.

JA! És ez mind egy angliai cégnél zajlik Angliában..

Mindenhol a világban ez megy..

2012. márc. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A fentiket nem azért írom mert dekirályak vagyunk de pl osztrákban bevett dolog a korrektség az e-mailekre válaszolás stb.. Aki nyíg hogy nem fizetik túlórát meg a napjait az miért nem tesz ellenne??"


Nehogy azt hidd, hogy külföldön nincs ilyen! Pedig van. Az alacsonyabb képzettségű, betanított állásoknál külföldön is ugyanolyan szemetek a munkaadók, mint Magyarországon. Főleg a válság óta itt is nagyobb az arcuk, mert érzik azt a munkaadók, hogy ők vannak lépéselőnyben. Nyugaton is csak azokban a poziciókban kapsz megbecsülés, emberi hangnemet, ahol itthon is. Én programozóként dolgozom Angliában, teljesen nyugodt légkör, normális kollégák, főnökök. De ez otthon is megvolt ugyanebben a pozicióban. Viszont egy volt lakótársam egy konyhán volt kisegítő, ahonnan el jött 2 hónap után mert megalázták, ordibáltak vele, nem nézték semmibe sem. Sajnos az általad vázolt jelenség külföldön és Magyarországon is megvan, csak éppen pozíció függően. Egy olyan munkakörben dolgozó embert nem becsülnek meg annyira, aki könnyen pótolható! Aki nehezebben pótolható, azt jobban megbecsülik.

2012. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!