Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túlóra pénzre adnak délutáni...

Túlóra pénzre adnak délutáni pótlékot vagy éjszakait?

Figyelt kérdés

2012. márc. 23. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én kaptam, amikor műszakoztam, elvileg jár. De már nem olyan helyen dolgozom.
2012. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk úgyvan ha délelőttből túlórázól akkor nem.... ha délutáánból este túlórázól akkoor igen délutánit... ha estéből reggelre túlóra akkor esti pótlék+túlóra.... ha 12 órázunk akkor délelőttből kapunk délutánit meg délutánból esti pótlék+túlóradíj....

Viszont előző melóhelyemen meg úgy volt h 8 óra +4 délutáni túlóra + pótlék... változó.. meg az is h mennyi... a min 15du 30 éjszakai... nálunk 20-40 van....

2012. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

15-20%

persze

2012. márc. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kiegészíteném (első vagyok), hogy a műszakpótlék az alapfizetésre jár, nem a túlórapótlékkal növeltre. Tehát a pótlék után nem kapsz plusz pótlékot.
2012. márc. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudnád ezt minimálbérre példázni nekem?
2012. márc. 23. 15:59
 6/10 A kérdező kommentje:
azért nem értem a válaszod, mert az előző munkahelyemen pl a szombat vagy vasárnapi túlórapótlék 100% volt a jelenlegin a túlórapótlék mindegy milyen nap, max 50%, ezért nem értem
2012. márc. 23. 17:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom egy példával bemutatni.

Ha a túlórapótlék 100%, és a délutáni pótlék 20%, akkor ezt a kettőt külön kell számolni, mert műszakpótlék csak az alapfizetésre jár, tehát kapsz plusz 100%-ot és 20%-ot, nem pedig a 20%-kal növelt összegre kapsz plusz 100%-ot, és szintén nem a dupla túlórapénzre jön a pótlék.


Tehát ha az órabéred 500 forint, akkor a túlórapótlék 500, a műszakpótlék pedig 100 forint, összesen 1100.

Nem pedig a műszakpótlékkal növel összegre (600) jön a 100% túlórapótlék (1200).

2012. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kérdeznék még valamit, ha nem bánod! Azt mondja a főnök, hogy ha a hónapban vannak lyukas napok, tehát munkanapok amikor nem dolgoztunk, akkor a túlórából, ami ugye a 8 óra után keletkezik, ha még kell maradni, vagy a hétvégi túlórából kell kiegészíteni a lyukas munkanapokat. Én ezt úgy tudtam, mivel azokon a napokon Ő nem tud munkát biztosítani, ezért ez az Ő problémája, s tudtommal sima alapbéres munkanapnak kellene elszámolnia, nem a túlóránkból levonni! Egyébként nagyon szépen köszönöm a pontos és gyors választ! Remélem,hogy az információid a jelenlegi munkatörvénykönyvben foglaltaknak megfelel! Még egyszer köszönöm, s várom válaszod!
2012. márc. 23. 20:19
 9/10 anonim ***** válasza:
A cég helyzetét nem ismerem, arról nem tudok beszélni, de a leírás alapján lehetséges, az időbank (vagy más néven munkaidőkeret) egy fajtáját alkalmazza a cég. Ha pontosan szeretnéd megismerni, kérdezd meg a HR-en, személyügyön, vagy akár a közvetlen felettesedtől is, hogy magyarázza el, hogyan működik.
2012. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2012. márc. 25. 07:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!