Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek reális nettó 160e...

Szerintetek reális nettó 160e egy kezdő villamosmérnöknek Bp. Alatt?

Figyelt kérdés

Vidékről költöztem fel és csak 65e-et tudok félretenni.

Otthon is találtam volna munkát valószínűleg (nem ennyiért...) és akkor az albérletet sem kellene fizetni. Egyre többet gondolok arra, hogy talán rossz döntés volt eljönni.


Ti mit gondoltok?


2012. márc. 12. 19:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
hát nem a legtutibb, sztem 200 nettó lenne a normális
2012. jún. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Szerintem reálisnak mondható, természetesen erre még jön a cafeteria is... Bár igen, a felvetésed érdekes. Pályakezdőnként nyilván fiatal vagy, szerintem azzal járnál jobban, ha még picit otthon maradnál, kicsit gyűjtenél, élnél és utána mehetsz vissza, hisz már van tapasztalatod, kapásból dob a fizetésen. Egyébként ennek a fizetésnek vidéken rengetegen örülnének. Kitartás ;)
2012. jún. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csak nyertél azzal, hogy feljöttél. Egyrészt jobb beosztásban, jobb cégnél, jobb fizetésért tudsz dolgozni. Ha esetleg lapátra kerülnél (reméljük nem, de sosem lehet tudni), akkor itt jobbak a lehetőségek az újbóli munkába álláshoz, illetve valamikor fel kell nőni. Lehet, hogy otthon többet tudtál volna félretenni, de nem hiszem, mivel én úgy gondolom, ha az embernek önálló keresete van, akkor is be kell szállnia a közös költségekbe (víz, villany, gáz stb.) hiszen azt te is ugyanúgy használod) Menjen el erre a 120-ból 40, meg még amit egyébként elköltenél magadra, s már mindjárt jól hangzik az a 65 ezer.

Ne gondold, hogy más többet tud félretenni.


Szerintem kezdőként reális, s persze idővel ez nőni fog.


Kitartást, s ha van erőd és energiád, esetleg kereshetsz magadnak otthonra ideiglenes bedolgozói munkát ( plusz tervezés, besegítés egy másik cégnél stb.)

2012. jún. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Utolsó előtti vagyok. :) Utolsó válaszolónak viszont tökéletesen igaza van. Valóban, illik és szükséges otthon is beszállni.... A többi meg olyan kérdés, hogy Neked kell tudni a választ... Én jelenleg is otthon vagyok, bár erős indokom van erre, függetlenül attól, hogy van állásom, ami a környékhez képest nem fizet rosszul. Szóval, érdemes mérlegelni a dolgokat....
2012. jún. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat


Végül is a próbaidő után is maradok, nem kell sokat dolgozni (ez pozitívum), viszont a munkám eléggé stresszes (ritkán van valami gebasz de akkor nagy és mindenki ideges és gyorsan kell csinálni mindent.... )


Végül is örülök, hogy van munkám angolul viszont nem beszélek jól úgyhogy azt hiszem így pályakezdőként jónak mondható.....


És az is sokat számít a későbbiekben hogy egy nagy multinál szerzek tapasztalatot

2012. jún. 29. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!