Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 évre osztrák munkát vállalta...

3 évre osztrák munkát vállaltam szerződéssel, hivatalosan. Ez a 3 év kiesik a nyugdíjam kalkulálásánál és a ledolgozott éveim összeszámlálásánál a jövőre nézve? (Adózni Ausztria felé fogok. )

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
igen....csak az számít amit ide fizetsz de Vityó már tervezi a külföldön dolgozók adótatását szóval ide is fogsz adózni sztem már jövőre
2012. febr. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első hülyeséget írt.Külföldön dolgozott időt is beleszámolják a ledolgozott éveidbe,ha tudod igazolni,hogy bejelentett állás volt.

A másik,hogy mindenki ijesztgeti a külföldön dolgozókat (még cikket is írtak erről) hogy kettős adózást akar a kormány bevezetni.3 okból sem lehetséges.

1.Az unió tiltja a több ország felé való adózást

2.Ha te nem termelsz egy országnak (mondjuk Magyarországnak,akkor nincs miért adóznod.Ha Angliában dolgozol,ott termelsz,ott adózol.Ha M.ország megadóztatná akkor gazdasági csalást követne el Angliával szemben(vagy azzal az országgal ahol dolgoznak a magyarok)

3.Még azt sem tudják leellenőrizni,hogy a saját országukban ki dolgozik feketén vagy ki dolgozik) Akkor hogy is képzelhetné bárki is,hogy le tudják ellenőrizni a külföldön dolgozókat??

Nem kell minden hülyeséget elhinni amit mondanak,vagy leírnak

2012. febr. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 26. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma 00:55 jól leírta, ami a külföldön dolgozók adózását illeti abban is egyet értek.

Nem olyan jó az államok közti kommunikáció, hogy nyilván tudják tartani hogy én épp dolgozok-e külföldön, vagy sem, alapból ki sem adnak ilyet egymásnak a kormányok. Azaz ez bevallásos alapon történhetne, tehát arra számítanának hogy én vagyok akkora hazafi hogy bevallom a kinti jövedelmem, és 2x adózok belőle. Ezt senki sem fogja megtenni.

2012. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2.nak...vityót eddig érdekelte az uniót?a bírókon 2 éve vitatkoznak és semmi nem történt..én nem innék rá vizet h nem lesz 2ős adózás
2012. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 10:01


Ha bevezetik sem fogják tudni rendesen ellenőrizni, mert még az otthon dolgozókat sem tudják, külföldön élőkkel meg végképp nem fognak tudni mit kezdeni. Még inkasszót sem tudnak tenni a bankszámlára, ezt csak otthon tehetik meg.

2012. febr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!