Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan jelentkezhetek be...

Hogyan jelentkezhetek be másik megye munkaügyi központjába?

Figyelt kérdés

Hajdú-Bihar megyébe vagyok bejelentkezve munkaügyi központba, de szeretnék az ország másik részén munkát vállalni és természetesen oda költözni ha munkát kapok. És a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám az ottani hivatalba átkérni magamat. Az itteni hivatalba elég flegmák voltak és nem akartak igazán segíteni csak annyit mondtak szerezek ottani címet. Mivel a párom ott van így nem lenne gond egy ideiglenes címet kérnem oda, de állandót még nem akarok, mivel még itt élek és az orvos meg ilyesmi is itt van és azt még nem akarom oda átkérni, mert nem tudom mikor kapok munkát.

Szóval!

Ideiglenes lakcímmel átkérhetem magam az ottani munkaügyi központba?

Bocsánat, ha hosszú voltam.


2012. febr. 9. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Tartózkodási helyet létesítesz, majd a papírjaiddal bemégy a tartózkodási helyed szerint illetékes munkaügyi központba és ők átvesznek a lakcímed szerinti munkaügyitől.

2012. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És még valami, előny lenne, ha ottani munkaügyi hivatalnál leszek lejelentve, hamarabb találhatok ott munkát a központon keresztül?
2012. febr. 9. 16:41
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor elég az ideiglenes cím?
2012. febr. 9. 16:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenes lakcímmel összevisza lehetne jelentkezni a munkaügyi központba, mindenki ezt csinálná. Lakóhelyed szerintibe tudsz bejelentkezni. Kicsit sem fog szemet szúrni az ügyintézőnek hogy pl. mátészalkáról zalaegerszegre jelentkezel át...biztos nem. Ők is jól tudják hogy az ideiglenes lakcím, 100 dolog miatt is lehet. Köztük van az is, hogy jogusulatlanul szeretnél más megyében regisztrálni.
2012. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves 17:15-ös: Attól, hogy nem csinálja mindenki ezt, megteheti, hogy a tartózkodási helye szerinti munkaügyi központban regisztráltatja magát.

Sőt: még a foglalkoztatást helyettesítő támogatást is kérheti a tartózkodási helye szerinti önkormányzattól. Ennél annyi megkötés van, hogy annál a munkaügyinél kell regisztrálva lenned, ahova a foglalkoztatást helyettesítőt folyósító önkormányzat tartozik.

Tehát választhatsz:

Vagy az állandó lakcímed szerinti munkaügyi és önkormányzat, vagy a tartózkodási helyed szerinti.

Maga a munkaügyis átkérés rád semmilyen többlet terhet nem ró.

Bemégy a lakcímkártyáddal és amennyiben van érvényes tartózkodási helyed a munkaügyis ügyintéző átkér a másik munkaügyitől.

Nincs egy hete hogy ezt csinálta a vőm.

Csak a munkaügyis kiskönyvedet kell magaddal vinned (az sem gond, ha nincs meg, de jobban örülnek ha viszed magaddal és nem kell újat kiadniuk)

Az, hogy ott hamarabb ajánlanak-e munkát, attól függ, hogy ott mennyien keresnek munkavállalókat.

Azt viszont vedd figyelembe, hogy oda kell járnod jelentkezni, ahol regisztrálva vagy.

2012. febr. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok ismerősöm van/volt ilyen helyzetben. Ha munkát keresel, attól nem kell máshova jelentkezned.


Ha van tőkéd, néhány hónapig költözz oda, és keresgélj úgy munkát.


Vagy küldj el önéletrajzokat, a munkaügyi központ téríti az interjúra való eljutás költségét. ( nyomtatványt kell kérned, és az interjú helyén kitöltetni )


Teljesen felesleges máshova regelned, és hülyeség. Saját magad keress munkát, és ne a munkaügyi központól várd a galambot mert az egész semmit sem ér.

2012. febr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Természetesen folyamatosan keresem a MUNKÁT SZEMÉLYESEN IS SOKAT MEGYEK MEG PERSZE INTERNETEN. CSAK AZÉRT GONDOLTAM HOGY ÁTKÉREM MAGAM MERT ITT AZ ÜGYINTÉZŐ EGYBŐL AZT MONDTA HOGY BÁRMILYEN MUNKÁT AJÁNL AZT KÖTELEZŐ ELVÁLALNOM, ÉS HA ITT DOLGOZOK NEHEZEBB LESZ 200 KM-RE ELMENNEM EGY ESETLEGES INTERJÚRA EZÉRT GONDOLTAM AZ ÁTKÉRÉST, MERT MINDENKÉPPEN OTT SZERETNÉK LAKNI, CSAK MUNKA KELL HOGY ELTARTSAM MAGAM. BÁR MONDTÁK HOGY SZINTE SOHA NEM AJÁNLANAK MUNKÁT ÍGY FELESLEGES ÁTKÉRNEM MAGAM.


kÖSZÖNÖM MINDENKINEK A VÁLASZOKAT!

2012. febr. 10. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!