Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet Ausztriában dolgozni...

Lehet Ausztriában dolgozni előre fizetés nélkül?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék 400-500 Eurót fizetni a közvetítőnek!
2012. jan. 21. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A közvetítő törvényileg NEM kérhet pénzt tőled - amelyik kér ott valami bűzlik!
2012. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
Miért ne lehetne? Kimész, és magadnak keresel munkát.
2012. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 PT-Daniel ***** válasza:
100%

En osztrak vagyok, de nem egy magyarnak segitettem itt elhelyezkedni (termeszetesen ingyen, hiszen nem huznam le a barataimat - itt jön is az aprobetüs resz: aki nem a baratom, annak max. tanacsot adok, persze ingyen. De nem fogok azert faradozni, hogy idegeneknek megoldjam a problemaikat - penzert sem!)


A legegyszerübb, ha nem csak neki vagsz a nagyvilagnak, hanem van konkred elkepzelesed (szakmad), hogy mit szeretnel dolgozni. Az sem art, ha mar elhataroztad, hogy akarmilyen a nemet szinted, rohadtul feküdj neki a tarsalgasi nemetnek. Nezzel nemet filmeket, olvass nemet cikkeket.


Aztan irj egy öneletrajzot. Az legyen letisztult informativ es föleg helyes (Arra meg hajlando vagyok, hogy CSAKIS a nyelvtani reszet kijavitsam, ha irsz privit.)! Nem elvart, de fenykep altalaban elönyös. Ami oriasi elöny, ha van kiserölevel. Egy par mondat csupan, hogy miert vagy jo abban, amire jelentkezel es röviden bemutatkozol es olyanokat irsz, amik nem eleg targyilagosak az öneletrajz reszehez.


Felejtsd el a munkaközvetitöket! Lesz meg böven mas kiadasod is (lakber, kaja, amig nincs fizud stb). Szedd össze a batorsagodat, keszülj fel egy par bemutatkozo mondattal es vegyel ki egy par napra egy motelszobat az altalad kiszemelt varosban! Aztan keresd fel szemelyesen a helyeket, ahol dolgozni szeretnel es ne csupan dobd be az öneletrajzodat, hanem mindig kerdezz utana, hogy ki az illetekes es neki szemelyesen add oda. Lehet kicsit nyomulos, de hidd el, vesztenivalod nincs ezzel, hogy elkerd a telefnszamot, amin elerhetö es kerdezd meg, hogy megengedi e, hogy par nap mulva jelentkezel, hogy felmerültek e neki kerdesek az öneletrajzoddal kapcsolatban. Ez jelzi, hogy te nagyon is elszant vagy es ez kiemel a sok többi jelentkezö közül.


Erdemes elötte az ams.at honlapjat megnezni. Ott mindig talalsz allaslehetösegeket. E-maien is lehet jelentkezni a legtöbb helyen, de a tapasztalat azt mutatja, ha csak nem valami nagyon specifikus szaktudasod van, akkor erre nem nagyon szoktak reagalni (meg akkor is, ha kerik, hogy e-maiben küld el jelentkezesedet).


Vegül meg egy tanacs. Sajnos itt is egyre több az MV meg ehhez hasonlo "vegyel reszt a tanfolyamunkban, szervezd be az összes ismeröseidet is es mind milliomosok lesztek" atveresek. Sajnos ez a legritkabb esetben derül ki telefonban, hiszen oda akarjak csalogatni az embereket, hogy legalabb eselyük legyen elmondani a hülyesegeiket. Sajnos ez eleg draga mulatsag, ha csak egy ilyenert kell odautaznod. Szoval a "semmi tudas nem szükseges, oriasi kereseti lehetöseg" vagy valami erkölcstelen szolgaltatas vagy mese habbal.


Összefoglalva: Ha valamit tudsz, meg tudsz szolalni nemetül es talpraesett vagy, akkor mindössze egy kis batorsagra es egy oda-vissza utra van szükseged!


Sok sikert kivanok!

2012. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előre fizetés? Ekkora butaságot!

Ilyenbe nem szabad belemenni! Lehúzás mind. Barátnőm vállalkozóval dogozik Bécs környékén egy gyárban. Nem tud németül ezért máshogy nem tudott kimenni. Havi 600 eurót kap kézbe és a belét is kidolgozza, ráadásul nincs bejelentve. A többi pénzt mind lenyúlja a vállalkozó.


Inkább azt javaslom, amit az előző hozzászóló is írt, tanulj németül és szedd össze magad. Nem olyan vészes ez, szerintem a német eléggé "ragadós" nyelv, könnyű tanulni. (Vagy csak azért gondolom ezt mert nagyon tetszik?)


Az elszántság is nagyon fontos, amit az előző hozzászóló említett. Én úgy kaptam állást Ausztriában, hogy bementem a szimpatikus cégekhez, és érdeklődtem, hogy keresnek-e dolgozót, van-e szükségük új munkaerőre.

Alig tudtam pár szót németül és ha tetszett egy hely makacsul ragaszkodtam hozzá hogy beszélhessek egy illetékessel. Gondoltam, legfeljebb azt mondják, hogy húzzak haza a béka feneke alatt lévő nyelvtudásommal, nagyobb baj nem történhet. Végül felvettek egy helyre, merthogy olyan szemtelen voltam, de az osztrák főnök azt mondta, fel kell vegyem a tempót, és itt nem csak a munkámra gondolt. Meg kellett tanulnom németül.


Mondjuk a nyelvtanulás azt hiszem egy örök életig tart, de én kimondottan élvezem.


Az osztrákok általában kedves emberek, ne félj, udvariasan és választékosan fognak elküldeni a francba. Az én fejemet még senki sem szedte le.

Amúgy többnyire segítőkészek, de te vagy a vendég, neked kell alkalmazkodni, és tenni az elfogadásért, senki sem fogja kinyalni a s*gged.


Én mondjuk most készülök állást váltani, az ams inkább személyesen jó, nekem konkrétan elmondták hova menjek jelentkezni, milyen teendőim vannak a felmondással, milyen szabályok érvényesek. (én nem tudtam ezekről semmit)


Vannak fejvadász cégek, ezeknek a munkáltató fizet hogy dolgozókat szerezzen neki. Azt nem tudom nyúlnak-e le a dolgozó béréből de nekem egész jó fizetést ajánlottak az egyik ilyen cégnél, viszont határozott idejű munkaszerződést kínáltak.


Mégis mit szeretnél dolgozni? Mi a szakmád?

2012. jan. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Villanyszerelő és számítógép programozó.
2012. febr. 12. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!