Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt banki ügyintéző?...

Van itt banki ügyintéző? Tetszik neki az állása? Leírná az igazi arcát ennek a pályának?

Figyelt kérdés

A bankok meg az álláshírdetők általában a fényesebb oldalát mutatják a dolgoknak. De ha van itt valaki akinek ez a munkája és eléggé benne van ezekben a dolgokban, mondana pár dolgot, hogy valójában milyen is ez a munka. Gondolok arra hogy a bankok 8-tól 16-ig vagy 17-ig vannak nyitva. Amikor a bank bezár akkor a banki ügyintézők elmehetnek. Vagy van még valami háttérmunka amit be kell fejezni? -és ez a ki nem fizetett túlórába kerül? Meg hiába 8-kor nyit a bank, mennyivel kell elöbb beérni, van-e valamilyen nyitás elötti munka?

Meg mennyire nagy a hajtás? Mekkora a felelősség?


Szóval ilyenekre gondolok, de minden más érdekel.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. dec. 9. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok banki ügyintéző, de bankban dolgozom, szóval mondhatok egy s mást róla.

A bankok nyitása előtt fél órával már mindenkinek bent kell lennie, munkája van. Zárás is van, ez azt jelenti, hogy az ügyfélfogadás után még fél óra-óra teendő van még. Ezt úgy kezelik, hogy nem 8 órában alkalmazzák őket. Részmunkaidő, vagy hosszabb műszak, hol mi a megoldás. Viszont ez nem túlóra, mert így van kötve eleve a szerződés.


Hajtás attól függ, hogy hol van a fiók, milyen a bank, milyen a külvilág (pl.végtörlesztés van-e, adónap, új akció). Felelősség nagy, gondold el, te ha ügyfélként bemész, mit vársz el tőlük...

2011. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha részmunkaidőben van alkalmazva valaki akkor hogy alakul a fizetése? és olyankor hány órát dolgozik? 20 óra per hét, vagy hogy?
2011. dec. 11. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok HR-s, nem tudom a fizetését megmondani, gyanítom, hogy ha fele időben dolgozik, a fele fizetést kapja meg. Azt viszont tudom, hogy változó, hogy kit mennyi időben alkalmaznak (tehát 20, 25 vagy esetleg 30 órában). Itt mindig bank, fiók és ember függő.
2011. dec. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én egy bank központi irodájában dolgozom. A banki ügyintéző elég tág fogalom. Nem mindegy, hogy háttér munkatárs leszel-e vagy sem. Ha ügyfélkezelő vagy akkor nem tudok segíteni, de nálunk mindenki nyitás előtt kb 20 perccel esik be. Központi irodában munkaidő előtt 5 perccel elég ha bent vagy :) Ha letelt a munkaidőt akkor felállsz és hazaméz pontban akkor, vagy ha határidős munkád van akkor azt befejezed és utána. van ebédidő és azon kívül is szünetek. Jó ha sok embert ismersz a cégnél, ne beszélj ki senkit mert úgyis vannak besúgók..ilyeneket tarts be és nem lesz gond. A hajtásról..na az van, tök mind1 melyik területen vagy/leszel és nyilván egy banknál van felelősség is ez evidens. A fizetés: túlóra az nincs illetve kifizetve legalább is nincs. Fix havi bérért dolgozol, ha olyan a munkád akkor erre jön még a jutalék esetleg a cafeteria. Remélem segítettem :)
2012. febr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ.


és szerinted egy [link] ilyen OKJ-s képzettséggel valamilyen banki állást be lehet tölteni? (hogy esetleg később onnan feljebb jusson az ember?)

2012. márc. 5. 18:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!