Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vissza lehet még lépni a...

Vissza lehet még lépni a "munkából"?

Figyelt kérdés

A helyzet: Elfogadtam egy állásajánlatot a reptéren, még semmi munkaszerződést nem írtam alá,mert egy hónapig biztonsági ellenőrzés van, addig nem dolgozom,nem történik semmi. De,miután ezt elfogadtam, kaptam egy jobb ajánlatot.

Dilemmában vagyok,mert az utóbb kapott ajánlat jobb,de nem tudom hogy akkor a másikat visszamondhatom-e még...


2009. máj. 14. 09:11
 1/4 anonim válasza:

Természetesen, pont úgy korrekt, hogy felhívod őket és elmondod, hogy Neked ez így nem jó, hogy 1 hónap kiesés jelent neked pénzileg.Mivel még semmit nem írtál alá ,így abszolult nem kell dilemáznod rajta, fogad el az állást a reptérit meg mond vissza.

Egy kalappal az új munkádhoz:)

2009. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 hónapig meg sem kell indokolnod,hogy miért hagyod ott a munkahelyedet(a próbaidőnek ez a lényege,hogy indoklás nélkül felmondhatsz vagy felmondhatnak neked)...Egyszerűen csak bemész vagy felhívod őket,és megmondod nekik,hogy nagyon sajnálod,de nem tartasz igényt a munkára...Mivel te még munkába se álltál,így nem kell kellemetlenül érezned magad...Csak annyi,hogy tiszteletből értesíted őket a szándékodról.
2009. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgy van hogy egy hónapig még itthon ülök,várom h legyen belépőkártyám, utána kezdődik a próbaidő...Olyan papírokat írtam csak alá,ami a kártyám elkészítéséhez szükséges, illetve adatokat rólam, de szerződést nem...Az ugye tömör szöveg és nekem is kell kapnom belőle??

Köszönöm a válaszokat!

2009. máj. 14. 09:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen a munkaszerződés akkor jön létre ha te is aláírod. Szólj nekik, hogy tudjanak keresni addig mást. Ez így tisztességes. Ha esetleg mégis visszakerülsz hozzájuk, nem kell kellemetlenül érezni magad.
2009. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!